Znacznie rośnie użycie różnych kryptowalut w Darknecie

Całkiem nowe badania wskazują nam na to, że rośnie ilość różnych kryptowalut, które przepływają przez różnego rodzaju rynki w Darknecie. Wręcz się tutaj mówi o podwojeniu skali tegoż właśnie zjawiska.

Darknet a kryptowaluty

Raport w tejże sprawie został opublikowany w dniu 28 stycznia przez Chainalusis. Jest to nowojorska analityczna firma bezpośrednio z rynku technologii blockchain. To w nim stwierdzono, że na rynku Darknetu w roku 2019 wpłynęło niemal o dwa razy więcej kryptowalut, a niżeli to miało miejsce wcześniej.

Powinniśmy na pewno spojrzeć na konkretne liczny. W roku 2019 przez rynki przepłynęło aż 790 milionów USD w samych kryptowalutach. Po raz pierwszy sama ta wartość przekroczyła także 600 milionów USD – dodają to eksperci z Chainalysis. W to zwłaszcza wliczono transakcje, które są oparte na: ZRZ, ZIL, WETH, USDT, USDC, TUSD, PAX, OMG, MLN, MKR, MCO, LTC, LINK, LEO, HT, GUSD, GNO, ETH, DAI, CRPT, CRO, BTC, BNB, BCH oraz BAT.

Kalkulator kryptowalut – przeliczanie kryptowalut na PLN

Chainalysis też wskazuje na coś zupełnie innego. Mianowicie na samą odporność rynków właśnie w Darknecie na zwiększoną pozornie prawną kntrolę ze strony organów globalnych regulacyjnych. Firma także dodaje, że liczba całkowita rynków aktywnych po „stronie ciemnej” pozostaje na poziomie stabilnym pomimo naprawdę wielu starań ze strony władz.

Niektóre spośród rynków się zamykają, ale w miejsce ich pojawiają się nowe (nierzadko zapewne prowadzone są przez te same osoby). Porównanie tego z mityczną walką Hydrą jest jak najbardziej tutaj całkowicie na miejscu.

Sama popularność kryptowalut w Darknecie jest spowodowana ich charakterem zdecentralizowanym, który jest z kolei uzupełnieniem idealnym niescentralizowanych samych infrastruktur z tejże części sieci.

Crypto engine – Wiarygodna Platforma [Edukacja]

W ramach samego badania Chainalysis dodało, że się spodziewa, że w przyszłości sama liczba rynków darknetowych, które otwarte są na monety cyfrowe znacznie wzrośnie. Zwłaszcza dużym zainteresowaniem cieszyć się mogą projekty o pokroju Monero (XMR), czyli tak zwane private coiny.

Pewnego rodzaju walka z wiatrakami

Globalne regulacyjne organy oraz także organy ścigania dokładają wszelkiego rodzaju starań, aby móc walczyć z rynkami właśnie w Darknecie. Na pewno jesteśmy ciekawi efektów. Zatem z jakimi efektami mamy tutaj do czynienia? Jak widać niestety, ale efekt jest nieskuteczny. Raczej możemy powiedzieć, że przypomina to walkę z wiatrakami. Z kolei upadek słynny Silk Road w roku 2013 jedynie pozostaje pustym symbolem na samą skuteczność władz. Te w sposób globalny nie potrafią wygrać bowiem z tym zjawiskiem. Kryptowaluty oraz Darknet chyba pozostaną także zjawiskiem nierozerwalnym.

Bitcoin ERA – Opinie 2020 Bezpłatna rejestracja na platformie

Czy w przyszłości walka ta nie będzie już zwykłą walką z wiatrakami, a rzeczywiście w miarę wyrównaną walką? Może z tym być różnie. Co jak co, ale naprawdę czas pokaże. Dużo tuta zależy od władz państwowym w danym kraju. Wiemy, że co kraj to inna sytuacja rządowa. Należy do tej sprawy podchodzić naprawdę w sposób indywidualny oraz dotyczący danego państwa.

30 stycznia, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *