Zcash - opis

Obrazek
Awatar użytkownika
Ghost
Człowiek
Posty: 31
Rejestracja: 11 cze 2018, 9:52
Reputacja: 0

Zcash - opis

Post autor: Ghost » 12 cze 2018, 11:01

Zcash to kryptowaluta, której celem jest wykorzystanie kryptografii, aby zapewnić użytkownikom lepszą prywatność w porównaniu z innymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin. Protokół Zerocoin został ulepszony i przekształcony w system Zerocash, który następnie został rozwinięty w kryptowalutę Zcash w 2016 r. Rozwój ulepszeń protokołów i implementacja referencyjna prowadzona jest przez Zerocoin Electric Coin Company, potocznie zwaną Zcash Company. Założycielem i CEO firmy Zcash jest Zooko Wilcox-O'Hearn. Założycielem zespołu jest kryptograf Matthew D. Green z Johns Hopkins University. Roger Ver był jednym z pierwszych inwestorów firmy Zcash.

Płatności Zcash są publikowane w publicznej sieci blockchain, ale użytkownicy mogą korzystać z opcjonalnej funkcji prywatności, aby ukryć nadawcę, odbiorcę i kwotę transakcji. Podobnie jak Bitcoin, Zcash ma stałą całkowitą podaż 21 milionów jednostek. W pierwszych czterech latach 20% monet utworzonych w tym okresie przeznaczono na "nagrodę dla założycieli", dzieloną między inwestorów, deweloperów i fundację non-profit.

Transakcje mogą być "przezroczyste" i podobne do transakcji bitcoinowych, w którym to przypadku są kontrolowane przez t-addr lub mogą być zero-knowledge proof o nazwie ZK-SNARK; transakcje są następnie określane jako "ekranowane" i kontrolowane przez z-addr. Monety ZCash znajdują się w przezroczystym lub osłoniętym poolu; od grudnia 2017 r. tylko około 4% monet ZCash znajdowało się w chronionej puli, a w tym czasie większość programów portfelowych nie obsługiwała z-adderów i nie wspierały ich żadne internetowe portfele.

Zcash zapewnia prywatnym podmiotom gospodarczym opcję "selektywnego ujawniania", umożliwiając użytkownikowi udowodnienie płatności na potrzeby audytu. Jednym z powodów jest umożliwienie prywatnym podmiotom gospodarczym wyboru zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy lub przepisami podatkowymi. "Transakcje podlegają audytowi, ale ujawnienie odbywa się pod kontrolą uczestnika." Wilcox organizował wirtualne spotkania z organami ścigania w USA w celu wyjaśnienia tych podstaw i udowodnił, że "nie rozwinęli waluty, aby ułatwić nielegalną działalność".

Źródło: Wikipedia

Jasiuniunia
Człowiek
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2018, 18:56
Reputacja: 1

Re: Zcash - opis

Post autor: Jasiuniunia » 22 cze 2018, 16:25

jeżeli chodzi o szyfrowanie to Zcash jest idealnym kandydatem do zachowania anonimowości, ale nie jest idealny, jeżeli chodzi o kopanie, ma strasznie wysoki PoW

ODPOWIEDZ