Założyciel Cardano ma zmierzyć się na ringu MMA z Krypto-Youtuberem

YouTuber ChicoCrypto oraz założyciel Cardano Charles Hoskinson mogą wkrótce stanąć naprzeciwko siebie w walce MMA. Zaplanowana walka ma pomóc zebrać fundusze na Szpital Dziecięcy St. Judes.

Żart stający się rzeczywistością

W nieoczekiwanym zwrocie akcji ostatniego tygodnia gruchnęła wiadomość, że wkrótce możemy spodziewać się pierwszego pojedynku MMA pomiędzy dwiema znanymi postaciami świata kryptowalut. Jason Appleton ustawił bowiem walkę pomiędzy YouTuberem ChicoCrypto a założycielem Cardano (ADA), Charles’em Hoskinson’em. Wszelkie zyski uzyskane z tego meczu mieszanych sztuk walki przeznaczone mają zostać na Szpital Dziecięcy St. Judes. Choć to wszystko zaczęło się jako zwykły żart, w niedługim czasie może przemienić się w rzeczywistość.

Hoskinson szybko odpowiedział na wyzwanie Appleton’a. Entuzjastycznie zgodził się na ten kontrowersyjny pomysł. “Wchodzę w to. Zbierzmy milion dla dzieciaków,” napisał na swoim Twitterze. – Polsce grozi kryzys finansowy ! – Czas inwestycji w waluty cyfrowe

ChicoCrypto również przejawia spore zainteresowanie i głośno wyraża swoją chęć udziału w wydarzeniu. Potwierdził swoją intencję zmierzenia się z Hoskinson’em podczas transmisji na żywo na swoim kanale.

Planowana walka ma odbyć się w sierpniu 2020 roku, co daje obu stronom jeszcze niemal 9 miesięcy na przygotowanie.

Inspiracja dla innych

Nabierająca tempa otwarta dla publiki dyskusja nad walką pomiędzy założycielem Cardano a ChicoCrypto inspiruje innych. Twitter i inne media społecznościowe dosłownie wypełniły się masą pomysłów i wyobrażeń co do innych tego typu wydarzeń. Dla żartu proponowane są kolejne zabawne zestawienia i scenariusze ewentualnych walk. – Czy Bitfinex jest ofiarę incydentu z CryptoCapital?

Altcoin Jack zaprezentował całą listę swoich faworytów do walk MMA. Wymienia na przykład: IOHK_Charles vs. ChicoCrypto, ProfFaustus vs. cz_binance, justinsuntron vs. jaredctate, czy rogerkver vs. [email protected] Pełna lista nick’ów sławnych postaci świata kryptowalut, które według Altcoin Jack’a powinny się ze sobą zmierzyć, jest jeszcze dłuższa. Autor wpisu sugeruje, że walki te na pewno znalazłyby sporą publikę. Wielu byłoby skłonnych zapłacić za możliwość obejrzenia takich pojedynków.

Nie wszyscy są przekonani

Wśród fali zachwytów, która przetacza się przez media społecznościowe pojawiają się też głosy mniej rozbawione całą akcją. Krytykom przeszkadza głównie fakt, że “prawdziwe” wiadomości ze świata kryptowalut przesłonięte są tym wydarzeniem, które przecież samo w sobie niewiele ma wspólnego z giełdą i kursem akcji bitcoin’ów. Jeden z użytkowników Twitter’a pisze, że nie chciałby czytać o planowanej walce przez kolejne 9 miesięcy i ma cichą nadzieję, że cała sprawa umrze śmiercią naturalną.

Skąd ten pomysł?

Cały koncept prawdopodobnie zaczerpnięty został ze zorganizowanego niedawno meczu bokserskiego pomiędzy KSI a Logan’em Paul’em. Ich walka wywołała spore poruszenie na mediach społecznościowych. Choć pojedynek Hoskinson’a i ChicoCrypto zapewne nie dorówna swoim poziomem tamtej walce, na pewno również przykuje uwagę wielu osób. Malkontenci twierdzą, że z niewłaściwych powodów. Niedawno ChicoChrypto znalazł się w centrum uwagi z powodu ogłoszenia Bakkt atakiem ze strony Wall Street na bitcoin’y. – Litecoina co to jest? – Jakie prognozy? Cena i Kurs

Czy walka się odbędzie?

Jak na razie wszystko zmierza w tym kierunku, by walka założyciela Cardano i krypto-YouTubera naprawdę się odbyła. Jeśli zawodnicy oprócz dostarczenia publice rozrywki zbiorą w ten sposób fundusze dla dzieci ze szpitala St. Judes, to wydarzenie to przyniesie wszystkim korzyści.

10 grudnia, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *