Według Larrego Cermaka przetrwa tylko 5% kryptowalut. Które wybrać?

Larry Cermak dokonał analizy wedle której aż 95% kryptowalut “umrze” z powodu bardzo niskiej płynności. Tylko 5% z nich jest warte dalszego inwestowania. Które kryptowaluty “przeżyją”?

Czynników, które określają, czy inwestycja na rynku kryptowalut będzie korzystna, jest wiele. Jeden z najważniejszych to płynność – szczególnie dla tych, którzy planują długoterminową alokację kapitału. Bez odpowiedniej płynności nawet nowoczesne, zaawansowane i sensowne projekty nie są w stanie przetrwać. Okazuje się jednak, że nie ma jej wcale większość aktywów cyfrowych.

Tysiące umierających altcoinów

Obecnie na rynku znajduje się ponad 5000 kryptowalut – donosi CoinMarketCap. Dyrektor do spraw badań w The Block – Larry Cermak – dokonał analizy z której wynika, że aż 95% z nich najprawdopodobniej po prostu zniknie z powodu braku płynności. Co więcej pozostałe 2% ma znikomą płynność, a tylko 3% jest warte dalszych inwestycji i ma przed sobą przyszłość.

Cermak na Twitterze napisał:

“Zrobiłem podobną analizę jak @Woonomic – chciałem sprawdzić płynność kryptowalut, używając danych od @coinpaprika. Okazało się, że 95% kryptowalut nie ma płynności, a 2% ma ją bardzo małą. Większość shitcoinów nie osiągnie zera, po prostu umrą z powodu braku płynności”.

Inny znany analityk – Willy Woo – wcześniej w tym roku badał l płynność kryptowalut i wykrył niepłynność aż 99% z nich. Za to jeden z użytkowników Twittera zdążył zauważyć, że cena altoicnów nie może spaść do zera, o ile sprzedający uznają cenę monet i nadal są jacyś kupujący, dlatego “śmierć” zajdzie za sprawą płynności – na rynku znajdują się tysiące altcoinów, które jej nie posiadają.

Jak widać nie tylko prognozy Larrego Cermaka są tak mało optymistyczne, dlatego prawdopodobnie należy się przygotować na trudny czas na rynku kryptowalut.  – Kryptowaluta lokalna dla turystycznej branży – Kintetsu Shimakaze Coin

W które aktywa najbardziej opłaca się inwestować?

Na liście 100 najpłynniejszych kryptowalut sporządzonej przez Cemarka znalazł się Bitcoin (BTC) i osiągnął on większą płynność niż wszystkie kryptowaluty z tej listy razem wzięte. Nie uwzględnia ona jednak stablecoinów, które za to Willy Woo zawarł w swoim zestawieniu. Niezaprzeczalnie Bitcoin pozostaje dominującą, “wzorcową” kryptowalutą. – Aplikacja oparta na blokchain łączaca kluby piłkarskie z kibicami

Na drugim miejscu uplasował się Ethereum (ETH) a na trzecim EOS. Dalej znalazły się takie aktywa jak Litecoin, XRP, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, TRON, Ethereum Classic oraz NEO. Więcej można zobaczyć na poniższym grafie:

Kilkadziesiąt innych altcoinów również znalazło się na liście Cermaka, ale przeważająca większość osiągnęła znikomą płynność. Według badacza, w perspektywie długoterminowej, nie mają już one raczej szans na przetrwanie i nie mają właściwie żadnej płynności. Czas pokaże, czy ma rację. – Czy kryptowaluty pomogą portalowi PornHub?

Wygląda na to, że rynek kryptowalutowy będzie w najbliższym czasie przechodzić poważny kryzys i tylko nieliczne waluty nie muszą się bać o swój byt. To ważna informacja dla wszystkich kryptowalutowych inwestorów.

15 stycznia, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange