W 2019 roku prawie 14 000 artykułów w Google Scholar z Bitcoinem

Dokładnie 3 stycznia przyszłego roku sieć Bitcoin skończy jedenaście lat. Ta nowa technologia zmieniła całkowicie życie naprawdę wielu osób. Od samego momentu powstania Bitcoina specjaliści zaczęli tworzyć zdecydowanie coraz więcej publikacji naukowych, które zgłębiają jego naturę. W samym 2019 roku na kryptowalutę najpopularniejszą powoływało się dokładnie ponad 13 700 artykułów w Google Scholar.

Profesor Bitcoin

W roku 2008 Satoshi Nakamoto nie przewidywał w żadnym wypadku, że jego twór się stanie tematem debat akademickich o globalnym zasięgu. Już w roku 2009 nauczyciele, studenci oraz analitycy podjęli dyskusję dotyczącą tematu innowacji rynkowej. Zaledwie po jednym roku funkcjonowania Bitcoin się znalazł w dokładnie osiemdziesięciu trzech publikach na platformie o nazwie Google Scholar. W roku 2010 ta liczba skoczyła już do stu trzydziestu sześciu.

Wszelkie badania jak i także rozwój teorii kryptowalut pomagają nam stworzyć ogromną bazę wiedzy. Dokumenty, które są poświęcone walutom cyfrowym pomogły ustanowić całkiem nowe standardy oraz także potwierdzić fakty. Które dotyczyły technologicznego otoczenia króla krhyptowalut. Te badania w ogromnym stopniu się przyczyniają do rozwoju dalszego technologii, a wiele projektów kryptowalutowych późniejszych czerpie z opublikowanych już badań jak i także naukowych publikacji.

Bardzo ciekawe także są tendencje, które w badaniach się pojawiają. W latach pomiędzy 2011 oraz 2013 dominowało przekonanie o tym, że blockchain jest przede wszystkim sposobem na zmarnowanie zasobów. Bitcoin sam w sobie traktowany był jedynie jako ciekawostka, która kompletnie nie ma prawa przetrwać. O ile sam temat zużycia energii przez sieć kryptowaluty najpopularniejszej powraca niczym bumerang, to o tyle sam Bitcoin ma się naprawdę niezmiernie dobrze oraz w dalszym ciągu się rozwija.

Okazuje się, że przełomy największe jeśli chodzi o przyrost liczby naukowych artykułów, które się pojawiły w Google Scholar, są datowane na rok 2014 jak i także na rok 2018. W obu tych przypadkach doszło już do dwukrotnego zwiększania się liczby samych publikacji. Także bardzo istotne jest to, że liczba pozycji się zwiększa w zasadzie każdego roku. To pokazuje tylko, że również na naukowych gruncie temat samego Bitcoina w żadnym wypadku się nie wyczerpuje.

Polski Bitcoin Naukowy

Gdy przeglądamy sobie bazę wyłącznie publikacji polskich, które zostały poświęcone Bitcoinowi, Google Scholar pokazuje już 549 wyników, z kolei poszukując pozycji, które są związane z pojętymi szeroko kryptowalutami, to znajdziemy 311 publikacji. Znajdziemy wśród nich pozycje, które są o tematyce finansowej, ekonomicznej, technologicznej, społecznej oraz także prawnej. Pokazuje to nic innego, że środowisko naukowe polskie bardzo się interesuje technologią blockchain oraz kryptowalutami na naprawdę wielu płaszczyznach jak i także bada temat w naprawdę wielu przeróżnych aspektach jego funkcjonowania.

27 grudnia, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange