Viacoin - opis

Obrazek
Awatar użytkownika
Ghost
Człowiek
Posty: 31
Rejestracja: 11 cze 2018, 9:52
Reputacja: 0

Viacoin - opis

Post autor: Ghost » 12 cze 2018, 13:55

Viacoin uznawany jest za najbardziej elastyczną walutę, 25 razy szybszą od Bitcoin. Istnieją pewne spekulacje na pojawiające się na rynku kryptowalut, że Viacoin może uśmiercić w przyszłości Litecoina – jedną z kryptowalut uznawaną za młodsze dziecko BTC. Dynamika rynku płatności cyfrowych wskazuje, że w najbliższych latach znaczenie kryptowaluty jako metody płatności znacznie wzrośnie, o czym świadczyć mogą kroki poczynione całkiem niedawno przez Japonię.

Viacoin (VIA) wprowadzony został na rynek 18 lipca 2014 roku – w lipcu odbywała się zatem przedsprzedaż 10 000 000 VIA za 610BTC, ustaliło początkowy stosunek między walutami na poziomie 1VIA=0,000061 BTC. W 2016 roku znajdowało się na 121 pozycji walutowej CoinMarketCap jako stosunkowo mała cyfrowa waluta twórcy BTC Core BtcDark a jedną z osób zaangażowanych w projekt był Peter Todd.

Najważniejszym założeniem VIA jest rozwój wspierający praktykę przechowywania dodatkowych informacji w łańcuchu blockchain, którego ideą jest eliminacją słabych ogniw. Blockchain jako system nie do złamania bazuje na protokole Clearinghouse, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wymiany peer-to-peer. Kluczem zabezpieczeń kryptograficznych transakcji są 12 wyrazowe hasła, przechowywane w pamięci urządzenia lokalnego, co gwarantować ma niepowtarzalność dostępu.

Protokół bezpieczeństwa chroniący łańcuch blockchain jest gwarancją dla użytkownika, że tylko on ma dostęp do swojego portfela.

Transakcje VIA przebiegają w sposób niestandardowy – innowacyjne rozwiązanie pozwoliło na rezygnację z tradycyjnego modelu wymiany, w którym wszystkie zasoby użytkownika muszą zostać załadowane, aby transakcja mogła dojść do skutku. Jedynym warunkiem dostępu do konta użytkownika, niezależnie od rodzaju urządzenia jest posiadanie 12 wyrazowego hasła. Kolejną zmianą w transakcjach jest wprowadzenie sposobu zarządzania walutą – Clearinghouse to system przechowywania monet przez Dark, co uniemożliwia zagubienie monet, jak miało to miejsce w przypadku Exodusa. Ten specyficzny proces konwersji rozpoczął się 11 sierpnia 2014 roku i trwał 45 dni. Dało to wskaźnik konwersji na poziomie 1VIA=100XCH (85XCH na koniec procesu). Atutem transakcji VIA była szybkość operacji prowadzonych na platformie, przewyższająca szybkość oferowaną przez Bitcoin.

rafal221
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2018, 8:37
Reputacja: 0

Re: Viacoin - opis

Post autor: rafal221 » 28 cze 2018, 8:45

Pierwszy raz słyszę na temat tej waluty. Może ktoś jeszcze ją opisać i czy warto w nią wchodzić na przykład 10-20 tysięcy złoty.

ODPOWIEDZ