Wiktor Antonowicz

Forum Replies Created

Viewing 2 replies - 1 through 2 (of 2 total)
 • Replies

  O ile samo wykorzystanie pieniądza wirtualnego jako środka podlegającego wymianę na inną walutę – tradycyjną lub cyfrową – nie jest nielegalne, o ile odprowadzimy od takiej transakcji podatek. Jednak działalność kasyna Bitcoin nie jest do końca jasna w świetle prawa. Jest to kwestia, która stanowi kłopot nie tylko dla graczy w Polsce, ale również za oceanem. Z doniesień prasowych wynika, że takie miejsca są nielegalne, ale nigdzie nie można spotkać się z jednoznaczną opinią wydaną przez ekspertów z dziedziny prawa lub podatków. Z tego powodu zalecamy ostrożność. Jeśli mimo wszystko chcesz grać, polecamy przejrzenie internetowych rankingów najlepszych kasyn online.

  Weryfikacja KYC (Know Your Customer) to procedura, którą muszą przeprowadzić instytucje finansowe dla zweryfikowania swoich klientów i uzyskania pewnych oraz trafnych informacji niezbędnych do prowadzenia z nimi interesów. Taka weryfikacja pozwala na ustalenie wiarygodności klienta w celu zapobieżenia kradzieżom i oszustwom.

  Założenie portfela Bitcoin wygląda następująco:

  1. Znajdź platformę, która wydaje Ci się najbardziej atrakcyjna i załóż tam konto. Bitbay.net lub Blockchain.com/pl/wallet mają nawet obsługę po polsku. Przy rejestracji będzie trzeba podać kilka podstawowych informacji o sobie, jednak nie będą one podlegać weryfikacji. Na dobrą sprawę, możemy mieć tyle portfeli, ile nam się podoba i korzystać jedynie z tego, który jest dla nas najbardziej przystępny.

  2. Potwierdź adres e-mail klikając na link weryfikacyjny. Portfel jest powiązany z naszym adresem mailowym.

  3. Po potwierdzeniu adresu można zalogować się, żeby znaleźć adres portfela oraz numer konta, który można wysyłać do innych osób.

  Niektóre platformy mogą przechowywać dane, wraz z kluczem prywatnym, u siebie. Wtedy użytkownik loguje się tylko za pomocą hasła oraz loginu. Inne w momencie założenia portfela oddają kontrolę nad nim właścicielowi, który loguje się do niego, a za pomocą opcji back seed może otworzyć go w innym miejscu.

  Istnieje możliwość otwierania portfela kryptowalut na telefonie komórkowym. Wystarczy wybrać i ściągnąć aplikację. Takie apki dają szybki i bezpieczny dostęp do pieniędzy wirtualnych. Co do portfela sprzętowego, został on wymyślony dla ochrony Bitcoin przed cyberkradzieżą. To, czy będzie Ci on potrzebny zależy od tego, czy możesz pogodzić się z ewentualną stratą 2000 złotych. Zawsze istnieje ryzyko utracenia jednostek, dlatego zastanów się, czy zależy Ci na maksymalnej ochronie swoich środków.

  Wybór giełdy zależy od proponowanych przez nią opcji wymiany, wysokości prowizji oraz dodatkowych funkcjonalności. Wybór tej najlepszej zależy od użytkownika. Kryptowalutę przechowuje się na niej tymczasowo, tylko do przeprowadzania transakcji. Jeśli nie zamierzasz handlować, prześlij jednostki do portfela.

Viewing 2 replies - 1 through 2 (of 2 total)