USA – rośnie liczba Amerykanów, którzy są w posiadaniu kryptowalut

Liczba Amerykanów, którzy posiadają kryptowaluty podwoiła się prawie w roku 2019 z 7,95% w roku 2018 do 14,4 procent. Z czego to wynika? Wynika z niczego innego jak z ankiety, która została przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych przez Finder.

36,5 miliona Amerykanów już posiadana kryptowaluty. Finder, a więc firma australijska, która świadczy finansowe usługi, przeprowadziła szczegółowe ankiety wśród dokładnie 2068 Amerykanów, aby się dowiedzieć, że aż 36,5 miliona osób w Stanach Zjednoczonych jak najbardziej może posiadać już kryptowaluty.

Ankieta opublikowana została dokładnie 14 października. Według niej, kwota średnia przez Amerykanów na krypto-zakupy wynosi już 5447 USD. Ponieważ prawie 3/4 respondentów wydało faktycznie mniej, to mediana wynosi 360 USD.

Pamiętajmy, że kryptowaluty to nie jedynie bitcoin

Ponad połowa posiadaczy amerykańskich kryptowalut jest uważana za kryptograficznych poligamistów, ponieważ 55,4 procent spośród właścicieli bitcoinów (BTC) przepytywanych właśnie przez Findera stwierdziło, że posiada również całkiem inne kryptowaluty. Podobnie jak w innych tego typu ankietach, w badaniu Findera zauważyło, że mężczyźni posiadają kryptowaluty częściej i to o prawie dwa razy, a niżeli kobiety.

Według Findera większość mieszkańców Ameryki posiada jakąś kryptowalutę, ponieważ to uważa za rodzaj inwestycji. W związku z tym dokładnie 61 procent respondentów stwierdziło, że właśnie kupuje krypto, aby na tym zarobić. Zaledwie 29,3 procent stwierdziło, że używa monet cyfrowych do transakcyjnych celów. Z kole 25,6 procent mieszkańców USA posiada kryptowaluty, z uwagi na to, że chce swoje oszczędności przechowywać poza tradycyjnymi finansowymi instytucjami.

Dlaczego nie warto BTC kupować?

Jednak z drugiej to sama trudność użytkowania kryptowalut pozostaje powodem głównym, dla którego Amerykanie trzymać się woleli z dala od całej kryptografii w roku 2019. Według danych Findera 47,9 procent spośród ankietowanych odpowiedziało, że kryptowaluty są za bardzo skomplikowane lub też trudne do samego zrozumienia. Dlatego też jest trudno w nie zainwestować swoje pieniądze. Nadal aż czterdzieści pięć procent mówi, że nie jest w ogóle kryptografią zainteresowanych. Z kolei 23 procent, a więc co czwarty ankietowany uważa to za bardzo ryzykowne posunięcie.

Wyniki badań nowych się różnią nieznacznie od tych, które były wykonane na początku bieżącego roku. 30 kwietnia dokładnie firma Venture Capital Block opublikowała ankietę w której twierdzono, że jedenaście procent wśród populacji Stanów Zjednoczonych ma bitcoiny. Pod koniec września innego rodzaju badanie wykazało, że trzydzieści dwa procent Europejczyków uważa, że kryptowaluty są przyszłością internetowych płatności.

Jak najbardziej wszystko zapowiada się interesująco oraz ciekawie. Pozostało nam nic innego jak oczekiwać, jak to wszystko się rozwinie. Jedno jest pewne, tego typu badani naprawdę przedstawiają obraz aktualny sytuacji.

25 października, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Comments

  1. 47% inwestorek uważa, że obecnie jest najlepszy moment na zakup BTC

    […] USA – rośnie liczba Amerykanów, którzy są w posiadaniu kryptowalut […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *