Wszystko co powinieneś wiedzieć o bitcoinach i kryptowalutach

Polskie Coin Forum. Dyskusje na temat cyfrowej waluty bitcoin i nie tylko!. Aktualności, linki, newsy ze świata, porady, pomoc techniczna

Awatar użytkownika
deep
Wor w zakonie
Temat Autor

Trudność ETH

16 kwie 2017, 15:56

Cześć, zastanawiam się dlaczego tak spadły zarobki przy kopaniu ETH.
Myślałem, że to wahania kursu, ale waluty "wracają" na stare tory a zarobki nadal niskie.
Wpadłem na wykres trudności i okazało się że poszedł w górę.
Nie rozumiem jak to działa, stąd moje pytania.

Od czego zależy trudność kopania danej waluty? Nie rośnie stale, bo na wykresie były też spadki.
Jak duży wpływ ma trudność na zarobki? Jest to jakaś skala? Wzór?

Awatar użytkownika
suprek
Świeżak

Re: Trudność ETH

22 kwie 2017, 10:50

Każda waluta ma ustawioną w czasie stałą emisję nowych coinów. W przypadku ETH ma to być 5 ETH co 15 sek.
Ale w momencie kiedy kupiłeś sobie karty graficzne i odpaliłeś koparkę, to zaburzyłeś te warunki emisji nowych coinów, ponieważ przyczyniłeś się do zwiększenia mocy sieci przez co bloki wpadają częściej niż co 15 sek. Dlatego istnieje coś takiego jak trudność, (która dzięki Tobie również wzrosła) która reguluje aby bloki dalej wpadały średnio co 15 sek. Jak odłączysz koparkę, to trudność spadnie.

Awatar użytkownika
jerry
Kapitan

24 kwie 2017, 9:29

Podsumowując trafny post kolegi suprek: odłącz koparkę, tak będzie lepiej dla wszystkich

Awatar użytkownika
qmri
Kapitan

01 maja 2017, 22:09

A my w tym czasie podłączymy ich pierdyliard :D