Tether - opis

Obrazek
Awatar użytkownika
Ghost
Człowiek
Posty: 31
Rejestracja: 11 cze 2018, 9:52
Reputacja: 0

Tether - opis

Post autor: Ghost » 09 lip 2018, 15:05

Tether jest kontrowersyjnym tokenem kryptowalutowym, którego roszczenia twórcy mają być poparte kwotą jednego dolara za każdy wydany żeton, chociaż Tether Limited nie wydał obiecanej kontroli swoich rezerw walutowych. Wezwanie z amerykańskiej Commodity Commodity Futures Trading Commission zostały wysłane do Tether i powiązanej firmy Bitfinex w dniu 6 grudnia 2017 r. Dawny audytor Tether, Friedman LLP, również otrzymał wezwanie do sądu.

Rzecznik prasowy Bitfinex and Tether powiedział, że dyrektorem generalnym obu firm jest Jan Ludovicus van der Velde.

Tether został wydany na blockchainie Bitcoin poprzez Omni Layer Protocol. Tether twierdzi, że każda jednostka Tether jest wspierana przez jednego dolara amerykańskiego utrzymywanego w rezerwie przez Tether Limited, chociaż niekoniecznie muszą zostać wykupione za pośrednictwem platformy Tether. Głównym celem jest ułatwienie transakcji między giełdami kryptowalut z oprocentowaniem ustalonym na dolarze amerykańskim, co pozwala inwestorom korzystać z możliwości arbitrażowych bez odwoływania się do przelewów bankowych.

Tether tokeny są wydawane przez Tether Limited.

pawelhoppe653
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2019, 13:25
Reputacja: 0

Re: Tether - opis

Post autor: pawelhoppe653 » 18 mar 2019, 11:07

Z tym, że jest kontrowersyjny się zgodzę. Ostatnio panuje pewny niepokój co do tego stablecoina. Mianowicie chodzi o to, że jakiś czas temu Tether twierdził, iż jego dwu-miliardową dostawę żetonów wspiera rezerwa dolarów amerykańskich. Ostatnio jednak na ich stronie pojawiła się informacja, że również inne aktywa są do tg wykorzystywane :?: :shock: Szczególnie niepokojący jest fakt, że to właśnie pożyczki mogą częściowo odpowiadać za wartość Tethera. Oczywiście lekka panika, nie jest w stanie aż tak zachwiać pozycji w jakiej znajduje się obecnie Tether. Nie mniej jednak warto o tym wiedzieć...

ODPOWIEDZ