Transakcja Bitcoin utknęła, co zrobić gdy przelew nie doszedł?

Forums Wszystko o Bitcoin Transakcja Bitcoin utknęła, co zrobić gdy przelew nie doszedł?

 • Post
  BitTrader
  Participant

  Cześć od 12 godzin czekam aż moja Transakcja Bitcoin zostanie zrealizowana. Chciałem dokonać przelewu niewielkiej ilości BTC z portfela blockchain do konatoru ale niestety czas oczekiwania jest bardzo długi. Fakt że nie dałem wysokiego priorytetu nadania odżałowałem 5zł więcej za transakcję ale nie spodziewałem się że może mieć to taki wpływ.

  Co mogę teraz zrobić jak przelew nie chce iść?

  Z tego co wyczytałem to Transakcja Bitcoin nie może być anulowana.

Viewing 1 replies (of 1 total)
 • Replies
  Anonymous
  Inactive

  Z punktu widzenia techniki, przy wysyłaniu przelewu w Bitcoin liczy się przede wszystkim wielkość bloku w kilobajtach, a nie faktyczna ilość wysłanych Bitcoin. W praktyce wygląda to tak, że o wiele szybciej jest przerobić jeden większy blok niż kilka małych, pochodzących z różnych źródeł. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę opłatę na górników. Ilość satoshi za bajt przelewu, liczba niepotwierdzonych transakcji oraz czas oczekiwania można sprawdzić na bitcoinfees.21.co .

  Jeśli transakcja utknęła z powodu niskiej opłaty za przelew, mamy kilka opcji.

  1. Poczekać, aż transakcja z taką prowizją stanie się atrakcyjna dla górników do przerobienia, chociaż może być ona równie dobrze anulowana po kilku dniach i do nas wrócić.

  2. Skorzystać z narzędzia do przyśpieszania bloku dostępnego u ViaBTC. Przy okazji, ci z Was, którzy już z niego korzystali, pochwalcie się swoimi doświadczeniami.

  3. Jeśli korzystaliśmy z portfela Electrum, z pewnością mieliśmy ustawioną opcję “Replace-by-fee” i możemy wtedy zmienić opłatę za przelew tak, żeby był bardziej atrakcyjny.

  4. Skopiować portfel, jeśli jesteśmy w stanie to zrobić, i manualnie usunąć transakcję. Potem można spróbować wysłać ją ponownie. Ta opcja jednak wymaga wiedzy co do tego, w jaki sposób zbudowany jest portfel.

  5. Użyć metody “Child Pays For Parent”, w której odbiorca zwiększa opłatę za przesyłany do niego przelew.

Viewing 1 replies (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
Secured By miniOrange