Płatność Bitcoin w Polsce jest legalne ? – gdzie? warto?

Forums Wszystko o Bitcoin Płatność Bitcoin w Polsce jest legalne ? – gdzie? warto?

 • Post
  Anonymous
  Inactive

  Czy płatność kryptowalutą Bitcoin w Polsce jest legalne? Zastanawiam się ponieważ coraz częściej spotykam w centurm warszawy opcje płatności poprzez bitcoin. Czy takie płatności w Polsce są już legalne i jak one działają? Chce taką możliwość wprowadzić również w swoim sklepie internetowym ponieważ widzę jak społeczność rośnie a kurs jest coraz bardziej stabilny. Stabilność i płynność przekonuje mnie do dodanie takiej możliwości w sklepie.

  Jak zastosować taką płatność?
  Czy ktoś z forum może polecić klienta, który będzie odpowiedzialny za takie usługi?

  I najważniejsze jak rozliczyć płatności bitcoin w Polsce?

Viewing 3 replies - 1 through 3 (of 3 total)
 • Replies
  AkademiaBitcoin
  Participant

  Do tej pory nie powstały w naszym kraju osobne przepisy dotyczące kryptowalut, jednak w myśl odpowiedzi na interpelację nr 6655 Ministerstwa Finansów, pieniądz wirtualny uznaje się w Polsce za legalny.

  Do przyjmowania płatności w Bitcoin należy posiadać odpowiednie oprogramowanie. Można skorzystać z pomocy specjalisty, który na zamówienie napisze je dla nas, jednak jest to opcja bardzo droga. Z pomocą przyjdą nam również firmy zewnętrzne, które mają w swoim portfolio gotowe moduły do wykorzystania w sklepie internetowym. Za pomocą swojego procesora płatności obsługują one przelewy i rozliczają się ze sprzedającym, pobierając prowizję za swoje usługi (liczoną od wartości zakupów). Moduły do przyjmowania wpłat w kryptowalutach ma na przykład CoinGate. Są one dostępne dla silników sklepowych Magneto, WooCommerce, PrestaShop, itp.

  Ze względu na wprowadzenie obowiązku rozliczenia handlu kryptowalutami w internecie, inwestorzy muszą wykazywać transakcje w zeznaniach rocznych i odprowadzać podatek od ich wymiany na pieniądz tradycyjny. W kwestii rozliczenia wpłat od klientów najlepiej skontaktować się z najbliższym urzędem skarbowym lub zadzwonić na infolinię skarbówki.

  kamiloko255
  Participant

  Z tego co wiem, to nawet za zamówienie na pyszne.pl można zapłacić w BTC.

  Jusback
  Participant

  Płatności w kasynie za pośrednictwem bitcoinów są jedną z najlepszych opcji transakcji internetowych. Wszystkie przelewy w takich systemach realizowane są niemal natychmiast, ponadto gracze mogą liczyć na minimalne prowizje i brak dodatkowych opłat. Jedyne, czego potrzebujesz, by zanurzyć się we wspaniałym świecie hazardu z wykorzystaniem kryptowalut, to wpłata depozytu z konta pośrednika, sprzedającego bitcoiny w odpowiedniej dla Ciebie cenie. Kilka przycisków myszką i możesz cieszyć się niezapomnianymi emocjami podczas codziennej gry. Zaryzykuj i zrób pierwszy krok – świat kasyn z Bitcoinami już na Ciebie czeka!

Viewing 3 replies - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.