Jak założyć portfel bitcoin? – Instrukcja po polsku

Forums Wszystko o Bitcoin Jak założyć portfel bitcoin? – Instrukcja po polsku

 • Post
  BitcoinWomen
  Participant

  Jak założyć portfel bitcoin szukam instrukcji krok po kroku. Zaczynam dopiero przygodowe w świecie kryptowalut i główną kryptowalutą na której chce się skupić jest właśnie Bitcoin. Zaczynam od edukacji i podstawy bitcoin. Poszukuje instrukcji, która będzie sprawdzona i bezpieczna. Chce przechowywać niewielkie ilości bitcoina na swoim portfelu.

  Jak założyć bezpieczny portfel bitcoin?

  – Czy portfel bitcoin może być na telefonie?
  – Czy od razu powinnam posiadać portfel sprzętowy jeżeli chce trzymać max 2000 zł?
  – Na jakiej giełdzie można przechowywać bitcoin i spać spokojnie?

  • This topic was modified 1 year, 9 months ago by BitcoinWomen.
Viewing 2 replies - 1 through 2 (of 2 total)
 • Replies

  Założenie portfela Bitcoin wygląda następująco:

  1. Znajdź platformę, która wydaje Ci się najbardziej atrakcyjna i załóż tam konto. Bitbay.net lub Blockchain.com/pl/wallet mają nawet obsługę po polsku. Przy rejestracji będzie trzeba podać kilka podstawowych informacji o sobie, jednak nie będą one podlegać weryfikacji. Na dobrą sprawę, możemy mieć tyle portfeli, ile nam się podoba i korzystać jedynie z tego, który jest dla nas najbardziej przystępny.

  2. Potwierdź adres e-mail klikając na link weryfikacyjny. Portfel jest powiązany z naszym adresem mailowym.

  3. Po potwierdzeniu adresu można zalogować się, żeby znaleźć adres portfela oraz numer konta, który można wysyłać do innych osób.

  Niektóre platformy mogą przechowywać dane, wraz z kluczem prywatnym, u siebie. Wtedy użytkownik loguje się tylko za pomocą hasła oraz loginu. Inne w momencie założenia portfela oddają kontrolę nad nim właścicielowi, który loguje się do niego, a za pomocą opcji back seed może otworzyć go w innym miejscu.

  Istnieje możliwość otwierania portfela kryptowalut na telefonie komórkowym. Wystarczy wybrać i ściągnąć aplikację. Takie apki dają szybki i bezpieczny dostęp do pieniędzy wirtualnych. Co do portfela sprzętowego, został on wymyślony dla ochrony Bitcoin przed cyberkradzieżą. To, czy będzie Ci on potrzebny zależy od tego, czy możesz pogodzić się z ewentualną stratą 2000 złotych. Zawsze istnieje ryzyko utracenia jednostek, dlatego zastanów się, czy zależy Ci na maksymalnej ochronie swoich środków.

  Wybór giełdy zależy od proponowanych przez nią opcji wymiany, wysokości prowizji oraz dodatkowych funkcjonalności. Wybór tej najlepszej zależy od użytkownika. Kryptowalutę przechowuje się na niej tymczasowo, tylko do przeprowadzania transakcji. Jeśli nie zamierzasz handlować, prześlij jednostki do portfela.

  kamiloko255
  Participant

  Dziękuję, sam szukałem tak przejrzystej instrukcji na portfel bitcoin:)

Viewing 2 replies - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.