Światowe Forum Ekonomiczne zamierza uregulować działanie kryptowalut

Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło, że właśnie zbiera grupę ekspertów publicznego jak i także prywatnego sektora w celu asystowania przy tworzeniu całkiem nowych przepisów, które regulują funkcjonowanie kryptowalut.

Wsparcie globalne dla kryptowalut

Światowe Forum Ekonomiczne tworzy specjalną organizację, która będzie złożona z pracowników centralnych banków, analityków blockchaina, przedsiębiorców, a także innych, którzy wykorzystać chcą swoją wiedze do stworzenia warunków prawnych długotrwałych.

Bardzo ciekawe jest to, że reakcje na tę wiadomość są bardzo różne. Niektóre osoby twierdzą, że jest to naprawdę spory krok w kierunku przenoszenia kryptowalut ku nurtowi głównego. Inne osoby z kolei twierdzą, że to przysporzy jedynie w trakcie samego procesu większej ilości problemów.

Crypto engine – Wiarygodna Platforma [Edukacja]

Mark Williams, który jest profesorem Uniwersytety Bostońskiego, jest także jednym z entuzjastów tego właśnie rozwiązania. O samym przedsięwzięciu także się wypowiedział. Powiedział on, że to głoszenie jest jakby kolejnym sygnałem, że elity ekonomiczne już nie ignorują innowacji, które stoją za kryptowalutami oraz samą technologią blockchain.

Niektóre osoby nawet twierdzą, że już sama organizacja jednak może wprowadzić jeszcze więcej chaosu w świat rozproszonych oraz rozmytych samych regulacji kryptowalut. Prawo waluty cyfrowe traktuje znacznie inaczej w zależności od sposobu ich wykorzystania. Każdy kraj stosuje swoje zasady własne i to od tradera lub też inwestora zależy, czy zasady te zastosuje zanim się rozpocznie wykorzystywanie kryptowalut dla korzyści swoich.

Jednak pomimo to, sama organizacja miałaby przede wszystkim legislacyjny bałagan uporządkować, ułatwiając tym samym użytkownikom wszystkim kryptowalut normalne funkcjonowanie.

Opinia przewodniczącego

Klaus Schwab, a więc założyciel oraz przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego zabrał również głos w tejże sprawie.

Cyfrowe waluty to sektor wymagający wkładu z naprawdę wielu sektorów jak i także obszarów geograficznych. Jest to punkt główny zainteresowania Forum. Dzięki tejże jakże długiej historii budowania relacji pomiędzy sektorem prawnym i publicznym, mają nadzieję, to konsorcjum to będzie pracować na samą rzecz utworzenia samej struktury zarządzania dla cyfrowych walut globalnych.

Bitcoin ERA – Opinie 2020 Bezpłatna rejestracja na platformie

Reakcja ceny

Nowości z forum zaowocowały skokiem małym ceny bitcoina. Bezpośrednio przed pojawieniem się tejże informacji, cena kryptowaluty najpopularniejszej utrzymywała się na poziomie 8200 dolarów. Po ogłoszeniu właśnie ze strony Forum aż podskoczyła do 8400 dolarów. Oczywiście całkowicie to nie zrekompensowało całkowicie strat po wzrostach ostatnich, jednak jest to powrót do zdecydowanie bardziej byczych mikro trendów.

Jeśli działania tejże organizacji odniosą sukces, to możliwie całkiem, że zobaczymy przełom właśnie na wykresach, jak i także przynajmniej w sposobie używania legalnego kryptowalut. Jak widzimy jest to nieco skomplikowane, ale na pewno do zrozumienia.

28 stycznia, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *