Stanisław Żółtek o kryptowalucie: Bitcoin byłoby wspaniałym pieniądzem

Stanisław Żółtek jest jednym z kandydatów na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W jednej ze swoich wypowiedzi postanowił podzielić się własnym zdaniem na temat kryptowalut. Odpowiedź padła w jednym z jego panelów Q&A. Powiedział on, że Bitcoin byłby bez wątpienia rewelacyjnym pieniądzem.

 

  • Kandydat w tegorocznych wyborach na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – zalety, które dostrzegł Stanisław Żółtek w Bitcoinie
  • Według Stanisława Żółtka kryptowaluta osiągnęłaby taką pozycję, że wybawiłaby naród od opresji rządzących

Kryptowaluta jako wybawienie, czyli pieniądz wolny od rządu

Stanisław Żółtek wypowiedział się w tzw. Q&A, który polega na ciągłym zadawaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi. W jednej ze swoich wypowiedzi postanowił wyrazić własne zdanie na temat Bitcoina. Pytanie zadał mu Lech Wilczyński, czyli członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoina, członek zarządu IGBiNT i współzałożyciel InPay S.A. Odpowiedź kandydata na urząd prezydenta RP była bardzo pochlebna dla kryptowaluty. Zdaniem Stanisława Żółtka Bitcoin byłby wspaniałym pieniądzem. Jako argumenty mówiące za jego zdaniem nie chciał wyrażać się na tematy bezpieczeństwa, ponieważ jak sam stwierdził, nie jest wystarczający obyty w tym temacie. Swoje uzasadnienie skupił na niezależności tej waluty. Zwrócił uwagę na fakt, że jest to waluta wolna od władzy rządzących, więc jest to bardzo szczególny pieniądz.

Kryptowaluta niezależną walutą, która nie boi się władzy

Kandydat na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Stanisław Żółtek, zauważył, że rząd państwa jest w stanie dodrukować walutę fiducjarną w ilościach, jaką chce. Wiąże się to z faktem, jak zaobserwował, że rząd może bez problemu pokazywać swoją władzę nad obywatelami państwa. Niestety, jak również dopowiedział, stwarza to pewien problem w efekcie podejmowanych tego typu działań. Grozi to zjawiskiem inflacji.

Stanisław Żółtek podkreślił, że dodruk pieniądza jest równoznaczny z utratą oszczędności przez tych, którzy pracowali na nie całe życie.

Stanisław Żółtek uważa, że możliwość dodrukowywania pieniędzy przez rząd przyczynia się do tworzenia chęci finansowej, gospodarczej i wolnościowej władzy nad całym narodem. Bitcoin jako kryptowaluta mogłaby rozwiązać ten problem.

Kandydat na urząd prezydenta RP stwierdził, że pod względem gospodarczym i wolnościowym Bitcoin byłby bardzo dobrą rzeczą.

Jak warto zauważyć na koniec, Stanisław Żółtek posługiwał się pojęciem Bitcoina jako określeniem pieniądza o podobnym założeniu. Nie było to nawiązanie dokładnie do najpopularniejszej kryptowaluty na rynku. W swojej wypowiedzi po raz drugi zaznaczył, że nie posiada wystarczającej wiedzy na temat bezpieczeństwa i związanych z nim dokładnych rozwiązań, lecz posiada mocną wiarę, że istnieje możliwość stworzenia takiej waluty, która stałaby się niezależna i wolna od rządu państwowego i jednocześnie wpisywałaby się we wszystkie podstawowe normy.

14 maja, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *