Wszystko co powinieneś wiedzieć o bitcoinach i kryptowalutach

Polskie Coin Forum. Dyskusje na temat cyfrowej waluty bitcoin i nie tylko!. Aktualności, linki, newsy ze świata, porady, pomoc techniczna

kamson
Świeżak
Temat Autor

Skąd te zaufanie?

17 paź 2017, 17:31

No witam, od niedawna zacząłem interesować się kryptowalutami głównie BitCoinem i nurtuje mnie pewne pytanie.
Otóż na czym bazuje zaufanie do takich marketów jak np. BitMarket?
Są ludzie którzy wpłacają tam nawet setki tysięcy, a co jeżeli w pewnym momencie założyciel/e np. BitMarketu zawinęli, by się ze wszystkimi zgromadzonymi środkami? Przecież przelewając pieniądze z własnego rachunku na saldo marketu tracimy nad nimi 100% kontrolę i administratorzy serwisu mogą robić z nimi co im się podoba.

Jestem laikiem i nie wiem na czym opiera się cała struktura tego typu serwisów oferujących sprzedać i kupno bitcoinów, ale chyba przyznacie mi rację, że to co napisałem ma podstawy i może mieć miejsce w przyszłości.
Jeżeli nie, to jestem ciekaw jakie są argumenty przeciw, pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedz.

Awatar użytkownika
jopek
Wor w zakonie

Re: Skąd te zaufanie?

24 paź 2017, 19:42

masz rację. Każdy musi sam ocenić takie ryzyko, czy trzymać tam środki, w jakiej wysokości, jak długo.

Awatar użytkownika
pablos
Człowiek

Re: Skąd te zaufanie?

29 paź 2017, 16:11

Żeby było ciekawiej to właśnie często tak się dzieje że giełda się zawija z kasą