Rosyjski tygrys syberyjski polubił Binance – zdanie Changpenga Zhao

Changpeng Zhao, funkcjonujący pod pseudonimem CZ jest dyrektorem generalnym jednej z najbardziej dochodowych giełdy wirtualnych walut, jeśli chodzi o obroty. Jest to oczywiście CEO giełdy Binance. W zeszłym miesiącu odbył swoją pierwszą podróż do Rosji, gdzie odbyło się spotkanie przedstawicieli i kontrahentów jego giełdy. Meet-up miał miejsce w jednym z Moskiewskich hoteli o nazwie Radisson. Changpeng Zhao w swojej wypowiedzi przed wypełnioną po brzegi widownią wyraźnie akcentował, że rynek rosyjski jest dla Binance bardzo ważny, wręcz strategiczny. Co więcej, CZ przedstawił zgromadzonym osobom swoje oczekiwania i plany, które wiąże z Rosją.

Binance coraz śmielej patrzy na Wschód

Changpeng Zhao uważa, że rosyjscy interesanci Binance są wyjątkowo dynamicznymi użytkownikami. Co więcej, podczas swojej wypowiedzi podkreślał, że rosyjscy informatycy są jednymi z najlepszych na świecie. Pod koniec przemówienia zapowiedział, że planuje otworzyć w stolicy Rosji biuro giełdowe Binance. Oprócz pochwał na temat programistów Zhao nie omieszkał wspomnieć o rynku pracodawców, od których zależy przyszłość giełdy. Ustawa, która ma uregulować sektor wirtualnych walut w Rosji nadal nie doczekała się uchwalenia przez rosyjskie władze. Oprócz obietnicy otwarcia w Moskwie biura Changpeng Zhao zapowiedział, że jego firma ma w planach uruchomienie Stablecoina, który będzie się wpisywał w projekt Venus.

“Pracujemy także z innymi potencjalnymi emitentami Stablecoinów, powiązanych z pieniędzmi fiducjarnymi. W każdej lokalizacji podejmujemy takie kroki, zaś w samej Rosji także szukamy tego typu partnerów.”- Changpeng Zhao

Rosyjska dezinformacja

Ciekawostką jest, że władze Rosji na początku zeszłego roku ogłosiły opinii publicznej, że zamierzają uruchomić rodzimą wirtualną walutę. Jej nazwa najprawdopodobniej ma brzmieć krypto rubel. Od czasu pojawienia się tego oświadczenia jednak temat krajowej kryptowaluty znikł i nie wiadomo, czy w ogóle powróci.

Rosja to dziwny kraj

Biznes wirtualnych walut na gruncie rosyjskim jest dość ciężkim tematem. Działalność tego rynku w Rosji można uznać za próbę charakteru. Jest to spowodowane tym, że w Rosji nie ma żadnych regulacji prawnych rynku wirtualnych walut, co prowadzi do anarchii tego sektora. Firmy, które już zdecydowały się prowadzić w tym kraju tego typu działalność, najczęściej podciągają swoją aktywność pod usługi związane z IT. Changpeng Zhao zakomunikował, że Binance negocjuje z przedstawicielami rosyjskich banków i procesorami płatności. Wszystkie działania mają pozwolić Binance na transakcje krypto w parze z rosyjską walutą. Według ekspertów ma mieć to miejsce już w tym miesiącu.

Zhao nie kryje zadowolenia z działalności giełdy

Spotkanie w Rosji posłużyło CEO firmy, jako nie tylko możliwość nawiązania więzi z rosyjskimi przedstawicielami, ale także, jako miejsce wygłoszenia słów pochwały na temat funkcjonowania Binance. Platforma jest na rynku dość krótko, bo zaczęła działalność dopiero we wrześniu tego roku w USA. Jednak już może się pochwalić dobrymi wynikami. Powołując się na dane Coingecko, Cryptocompare czy CoinMarketCap średnie, dzienne obroty Binance znajdują się na pułapie mniej więcej 14 miliardów dolarów. Platforma Binance krok po kroku poszerza zakres swojej działalności. Co więcej, powiększa również zasób dostępnych wirtualnych walut. Od niedawna można prowadzić działalność na Neo, Cosmos oraz Dogecoin. Giełdową nowością jest Blockstack, który w USA pełni funkcję pioniera dla tokenów cyfrowych. Na jego dystrybucję zgodę wydała Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd.

2 listopada, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange