Rockwall Investments pod lupą Biura Rutkowskiego

W ostatnich dniach wszczęto postępowanie przeciwko Rockwall Investments. Platforma podejrzewana jest o stworzenie piramidy finansowej, przez co swoje pieniądze utraciło wielu inwestorów. Firma funkcjonuje na polskim rynku od wielu lat, jednak od dłuższego czasu nie radzi sobie zbyt dobrze.

Cały czas wychodzą na jaw kolejne negatywne sytuacje, które odbijają się źle na renomie platformy. Firma postanowiła więc zakończyć swoją działalność w Polsce, ponadto nie wypłaca użytkownikom żadnych pieniędzy. Warto wspomnieć o tym, że za pośrednictwem platformy inwestorzy zainwestowali w kryptowaluty ponad milion złotych.

Wszystko to tyczy się mieszkańców Opola oraz okolic. Niektóre osoby przez swoje działania straciły domy. Sprawą zajęło się Biuro Rutkowskiego, które ma dokładniej zbadać cały proceder i spróbować odzyskać dla inwestorów utracone pieniądze. Wszystko to jednak będzie trudne do zrealizowania, chociaż poszkodowani nie tracą nadziei.

Sprawdź również: Upadek giełdy Bitmarket jakie dalsze kroki?

Obiecano bardzo duże zyski

Za pośrednictwem piramidy finansowej firma otrzymała od inwestorów ponad 840 tysięcy złotych. Początkowo użytkownicy bardzo chętnie inwestowali swoje środki w Bitcoiny, ponieważ obiecano im bardzo duże zyski, sięgające nawet 45 procent w skali 6 miesięcy. Oczywiście nie było to prawdą, ponieważ żaden z uczestników procederu nie ujrzał takich zysków na oczy, mało tego utracili oni własne oszczędności. Pieniądze wpłacane przez użytkowników do firmy Rockwall Investments nie były inwestowane w kryptowaluty, nie zdeponowano ich na platformie. Takie informacje podaje Biuro Rutowskiego, które wszczęło śledztwo w tej sprawie i zaczęło ją dokładnie badać.

Użytkownikom obiecano pełne zabezpieczenie wpłacanych przez nich środków, wraz z kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Mało która osoba spodziewała się, że ich przygoda z kryptowalutami tak źle się skończy. Raczej nikt nie mógł na początku tego przewidzieć. Inwestorzy obdarzyli firmę dużym zaufaniem i tego pożałowali.

Zobacz więcej na forum: Kopalnia Independent enterprise – Scam a nadal działa dlaczego?

Co dalej z utraconymi pieniędzmi?

Na razie nie wiadomo co będzie z utraconymi pieniędzmi, sprawa jest w toku i wszystkie scenariusze są możliwe, nawet te najgorsze. Krzysztof Rutkowski wraz ze swoimi współpracownikami szuka winnych, lecz może to zająć bardzo dużo czasu. Przedstawiciele Rockwall Investments przenieśli swoją działalność na Maltę. Tym samym wstrzymali wszelkie wypłaty dla użytkowników. Piramida finansowa opiera się na mechanizmie jak największej ilości wpłat od nowych użytkowników, aby można było swobodnie pokryć wypłaty starych użytkowników. Dzięki temu proceder ten może kręcić się bez końca, a kolejne osoby tracą swoje środki do życia.

Przeczytaj więcej: 31-latek oskarżony o kradzież 1,7 mln USD w kryptowalutach

Eksperci podkreślają jednak, że użytkownicy nie muszą się niczego obawiać, ponieważ utracone środki w końcu trafią na ich konto i to z nawiązką. Powinno się to stać w ciągu 6 najbliższych miesięcy, kiedy to pod nowym kierownictwem ruszy nowy projekt, o nazwie Rockwall Investments 2.0. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na rozwój sytuacji, która jest coraz bardziej dynamiczna.

Wartościowy poradnik: Jak wybrać bezpieczną Polską giełdę kryptowalut?

27 lipca, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange