Ripple nawiązał współpracę z Narodowym Bankiem Egiptu (NBE)

Narodowy Bank Egiptu (NBE), czyli zarówno najstarsza, jak i najpotężniejsza instytucja bankowa działająca na terenie tego państwa, dołącza właśnie do RippleNet. Przyczyniło się to wzrostu kursu XRP o 10%, jednocześnie zbliżając się do psychologicznego poziomu 0,30 dolara (USD).

Ripple pozyskał kolejnego, dużego partnera z branży finansowej

Youm7, czyli lokalny serwis informacyjny podał właśnie do informacji publicznej, że gigant z sektora technologii blockchain Ripple, podpisał właśnie umowę dotyczącą współpracy z Narodowym Bankiem Egiptu, w skrócie NBE. Jeśli nie wiecie to już wyjaśniamy, że jest to zarówno najstarszy, jak i najpotężniejszy bank w funkcjonujący na terenie tego kraju. 

Narodowy Bank Egiptu został w ten sposób pierwszą instytucją z sektora bankowego działającego na terenie tegoż państwa, która będzie stosować technologię blockchain. Jest też kolejną ogromną instytucja z branży finansowej, która podjęła współpracę z firmą Ripple.

Tokenizacja coraz bardziej popularna – co to jest i jak działa ?

Przyłączając się do sieci RippleNet, która obejmuje na chwilę obecną przeszło 300 międzynarodowych banków oraz instytucji z sektora finansowego Narodowy Bank Egiptu żywi nadzieję na otrzymanie akcesu zarówno do nowych rynków, jak i poszerzenia swojej obecnej bazy klientów. Dostęp do szybszych oraz zdecydowanie bardziej wydajnych mechanizmów z dziedziny przeprowadzanych płatności transgranicznych, gwarantowanych przez rozwiązania technologiczne stosowane przez firmę Ripple, NBE pragnie wspierać jak również poszerzyć działalność prowadzoną w zakresie przekazów pieniężnych. Ze szczególnym naciskiem na teren Zatoki Perskiej.

Warto podkreślić fakt, że Egipt w ujęciu globalnym stanowi piąty co do wielkości rynek jeżeli chodzi o przekazy pieniężne. Wyprzedzają go jedynie:

  •  Indie
  • Chiny
  • Meksyk
  • Filipiny.

Jak można wywnioskować z badań przeprowadzonych i opublikowanych przez Ken Research to niezwykle istotne, by Ripple pozyskał przyczółek właśnie na terenie tego państwa.

Kalkulator kryptowalut – przeliczanie kryptowalut na PLN

Kurs XRP wzrasta o 10%, psychologiczny poziom 0,30 dolara (USD) zdaje się być w jego zasięgu.

Po około 10% wzroście od opublikowanych w dniu wczorajszych minimów, kurs XRP przetestował w dniu dzisiejszym poziom 0,30 dolara (USD). Pozwolimy sobie podkreślić fakt, że jest to najwyższa wartość od listopada 2019 roku. Nie należy zapominać również o tym, że wspomniany wzrost jest też najwyższym jednodniowy procentowy wzrost od przeszło miesiąca. Na chwilę obecną wycena tokena Ripple utrzymuje się na poziomie 0,295 dolara (USD).

Bitcoin ERA – Opinie 2020 Bezpłatna rejestracja na platformie

Następnym, nie mniej ważnym obszarem docelowym do osiągnięcia dla byków będzie zapewne wspomniany powyżej psychologiczny pułap na poziomie 0,30 dolara (USD).

Nie jest jednoznaczne, czy informacja o nawiązanej współpracy Ripple z Narodowym Bankiem Egiptu przyczyniła się do wspomnianych wzrostów jego tokena. Być może taki trend jest rezultatem dzisiejszego rajdu na rynku waluty cyfrowe.

15 lutego, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *