Portfel papierowy bitcoin na prezent

Obrazek
Awatar użytkownika
reto
Wor w zakonie
Reputacja: 0

Portfel papierowy bitcoin na prezent

Post autor: reto » 22 wrz 2016, 15:53

Chciałbym podarować komuś w prezencie Bitcoiny w postaci papierowego portfela.
Jednak ta osoba nigdy z bitcoinami nie miała do czynienia, więc potrzebuje maksymalnie uproszczonego sposobu.
Czy mógłbym liczyć na pomoc?
W serwisie jest artykuł na ten temat, jednak nawet ja nie ogarniam tego skryptu który tam jest, a co dopiero osoba która pierwszy raz się zetknie z tematem.

lipis
Wor w zakonie

Re: Portfel papierowy bitcoin na prezent

Post autor: lipis » 22 wrz 2016, 18:03

Ja wydrukowałem koledze taki https://bitcoinpaperwallet.com/, użyłem srebrnej nieprzeźroczystej taśmy klejącej na bokach zamiast hologramu, po czym włożyłem portfel do foliowego woreczka strunowego aby zabezpieczyć przed wilgocią.

Bardzo proste w użyciu (zwyczajnie wchodzisz na stronę i ją drukujesz) i bezpieczne (oczywiście trzeba zaciągnąć skrypt i wydrukować na komputerze offline, żeby było w 100% bezpiecznie), wystarczy zwykła drukarka.

Awatar użytkownika
kamiloman
Kapitan

Post autor: kamiloman » 11 gru 2016, 19:10

A co w przypadku IPhona

Awatar użytkownika
qmri
Wor w zakonie

Post autor: qmri » 14 gru 2016, 17:43

Na iPhone'a podobno jest Mycelium. Powinna tam być opcja "Offline spend", albo podobna. ShadowOfHarbringer: Ja bym dla zasady nie wyrzucał żadnych kluczy prywatnych.

bobik
Wor w zakonie

Post autor: bobik » 23 gru 2016, 18:35

qmri pisze:Na iPhone'a podobno jest Mycelium. Powinna tam być opcja "Offline spend", albo podobna. ShadowOfHarbringer: Ja bym dla zasady nie wyrzucał żadnych kluczy prywatnych.
Jak kwota została już z nich wypłacona, to jaki sens je trzymać ? Chyba, że dla historii transakcji.

Awatar użytkownika
gamczys
Człowiek

Post autor: gamczys » 24 gru 2016, 10:50

Ja dodam, ze jesli autor skryptu jest nieuczciwy to takie sciagniecie skryptu ze stronki wcale nie zrobi ze operacja generowania kluczy jest bezpieczniejsza. Ogolnie to kod zazwyczaj jest realizowany po stronie usera, wiec to ze cos jest wyswietlone w przegladarce nie znaczy, ze zostalo przeslane przez net. Tak wiec robienie offline kopii stronek w celu zabezpieczenia sie zupelnie nic nie daje ;p Wystarczy ze skrypt jest utworzony w taki sposob, ze nie sa to jednak calkiem losowe klucze, to zlosliwy autor tegoz skryptu gdy zajdzie taka potrzeba, bedzie mial dostep do kluczy prywatnych wygenerowanych za jego pomoca

Awatar użytkownika
jerry
Wor w zakonie

Post autor: jerry » 26 gru 2016, 11:32

Dziwne, że portfele, np. electrum nie mają opcji drukowania ładnych paperwalletów. Ale bitaddress.org to chyba zaufana strona.

ODPOWIEDZ