Portfel online do kryptowalut – Ranking

Poradnikowa recenzja najlepszych portfeli online do kryptowalut

5 (100%) 2 votes

Dłuższe przebywanie na rynku kryptowalut może zakończyć się dla inwestorów poważnymi zyskami. Nabywanie kryptowalut to jeden z etapów, na którym należy się skupić, ale poza tym warto zwrócić uwagę również na portfele online, w których zebrane kryptowaluty można przez określony czas przechowywać. Na szczęście są one w stu procentach bezpieczne i nie narażą nikogo na straty, chociaż zainteresowani powinni się zapoznać z ich rankingami, aby wiedzieć, z jakich konkretnie portfeli skorzystać.

Portfele online – jaki powinno się wybrać?

Portfel online powinien być przede wszystkim bardzo łatwy w użytkowaniu. To zdecydowanie najważniejsza sprawa, ponieważ dzięki temu nawet początkujące osoby będą mogły poradzić sobie z jego obsługą. Inwestorzy sami mogą decydować, przez jaki czas przechowywać w nim kryptowaluty, które zostały przez nich zakupione. Warto przez dłuższą chwilę zastanowić się nad tym, czy są bezpieczne portfele online? Odpowiedź jest twierdząca, wystarczy wiedzieć gdzie szukać, a poszukiwania zakończą się pełną satysfakcją ze strony inwestora. Oto najbardziej przyjazne użytkownikom portfele online:

  • Coinbase,
  • 4Coins,
  • Paxful,
  • Circle.

Jest ich dużo więcej, jednak warto wybrać portfel do wszystkich kryptowalut, aby nie musieć potem go co jakiś czas zmieniać. Wiadomo, że na swoim koncie będzie gromadziło się różnorodne kryptowaluty, dlatego portfel powinien cechować się dużą uniwersalnością. Wchodząc na tematyczne fora internetowe, można zadać pytanie z jakich portfeli online korzystać? Na pewno uzyska się zadowalającą odpowiedź, w końcu wypowiadają się tam eksperci. Dobry portfel nie będzie ściągał łańcucha bloków, nie ulegnie samoczynnej awarii oraz doskonale współpracuje z innymi portfelami sprzętowymi. Pod tym kątem należy dobierać portfel dla siebie samych.

Portfele online a kwestia bezpieczeństwa

Portfel do wszystkich kryptowalut musi zapewniać użytkownikom stuprocentowe bezpieczeństwo. Na tym należy się skupić, aby ze zgromadzonymi kryptowalutami po drodze nie stało się nic nieprzyjemnego. Portfel online odpowiada za przechowywanie środków online, a więc warto zapewnić sobie w tym względzie pełne bezpieczeństwo, aby pewnego dnia nie obudzić się z pustym kontem. Dostęp do takich portfeli uzyskuje się na kilku różnych płaszczyznach, a więc z poziomu swojego komputera, czy też za pomocą urządzenia mobilnego. Wystarczy połączyć się z odpowiednią przeglądarką internetową i zacząć korzystać ze swojego portfela. Dane są zakodowane, na pewno nie przedostaną się do osób z zewnątrz, dlatego środki inwestorów są w pełni zabezpieczone. Czasami lepiej się upewnić i zadać pytanie profesjonalistom, czy są bezpieczne portfele onlineEksperci na pewno skutecznie doradzą mniej doświadczonym osobom, aby te nie popełniały błędów przy wyborze portfela online.

Portfel onlina a kontrola nad wirtualnymi walutami

W razie poważnych wątpliwości warto umieścić na forum post pod tytułem z jakich portfeli online korzystać? Poznanie opinii innych osób na pewno okaże się pomocne zwłaszcza, gdy są to ludzie od dawna korzystający z kryptowalut i gromadzący je na swoich kontach, aby później na nich zarabiać. Portfele online umożliwiają pełną kontrolę nad wirtualnymi walutami, niezależnie od tego, jaki będzie ich rodzaj. Nie trzeba się więc obawiać tego, że kontrola w pewnym momencie zostanie utracona. Oczywiście w tym przypadku warto dbać o swoje klucze prywatne, aby nie dostały się do osób trzecich, które mogą z nich skorzystać w niewłaściwy sposób.

Obecnie można korzystać z różnych portfeli online, a dostęp do nich jest naprawdę szeroki. Wystarczy je między sobą porównać, np. przy pomocy specjalistycznych rankingów, które tworzone są przez fachowców z branży kryptowalut i aktualizowane przynajmniej raz na kilka dni. Zainteresowani mogą się też zdecydować na przetestowanie wszystkich dostępnych portfeli online, dzięki czemu łatwiej będzie im podjąć ostateczną decyzję w zakresie doboru jednego portfela. Własne doświadczenia są zdecydowanie najlepszym doradcą.

Lipiec 3, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *