poradnik o miningu solo

Obrazek
lipis
Wor w zakonie

poradnik o miningu solo

Post autor: lipis » 17 sie 2016, 18:44

Dobry artykuł o miningu http://bitcoin.pl/poradniki/mining/624- ... y-lottomat szczególnie przyda się dla zaczynających z kopaniem

Awatar użytkownika
reto
Wor w zakonie

Re: poradnik o miningu solo

Post autor: reto » 25 sie 2016, 21:26

To są straszne podstawy, ale takie o których warto wiedzieć, więc przyda się tylko dla zaczynających i chcących zacząć kopać.

Awatar użytkownika
deep
Wor w zakonie

Post autor: deep » 30 sie 2016, 23:05

Podstawy, ale bez których nie ma co zabierać się do kopania.

Awatar użytkownika
reto
Wor w zakonie

Post autor: reto » 06 wrz 2016, 20:56

Ja jakoś zaczynałem bez tych informacji, oczywiście bez nich moje zyski były o wiele mniejsze, bo popełniałem dużo błędów, jednak metodą prób i błędów można dojść do wszystkiego.

Awatar użytkownika
zumman
Wor w zakonie

Post autor: zumman » 10 wrz 2016, 13:52

No i zaczynałeś bez takich informacji i miałeś pod górkę. Niektórym łatwiej nauczyć się gdy mają przedstawione jakieś przykłady i dokładne opisy, jak powinno się zaczynać.

Awatar użytkownika
qmri
Kapitan

Post autor: qmri » 14 gru 2016, 17:46

Weryfikacja transakcji i zbudowanie z nich bloku to nie jest dużo obliczeń. Domowy PC może to zrobić w sekundę czy dwie.
Ilość obliczeń potrzebna do zatwierdzenia takiego bloku przez resztę sieci zależy od aktualnej trudności.
Ponieważ rozwiązanie bloku (znalezienie odpowiedniego hasza) jest całkowicie losowe, nie da się określić jak szybko kolejny blok wpadnie. Możemy to jedynie określić statystycznie: trudność vs ilość haszy na sekundę sieci. Nie są to "puste" obliczenia, ponieważ każda konfiguracja bloku/licznika może być właściwa i każdą kombinację trzeba sprawdzić.
Ze względu na losowy charakter poszukiwań odstępy pomiędzy kolejnymi blokami są nieregularne - czasem kilka sekund a czasem kilka godzin. Algorytm regulacji trudności dąży do 10 minut pomiędzy blokami.
Znając trudność i częstotliwość wpadania bloków możemy oszacować przybliżoną moc obliczeniową sieci.

ODPOWIEDZ