Ponad 49% z nas wierzy w to, że kurs BTC wart będzie milion USD

W zasadzie to nas dzieli już tylko jeden kroczek do tego, aby móc już rozpocząć całkiem nową dekadę. Cena aktualna Bitcoina to około 7 260 dolarów. Tak naprawdę to ostatnie dziesięć lat musimy śmiało nazwać bardzo owocnym dla samego BTC. Wartość tejże kryptowaluty wzrosła i to aż o prawie dziewięć miliona procent. Ciekawi nas jednak to jak sprawa ta będzie wyglądała w tym roku? Szczególnie interesuje nas rok 2020, który jakby nie było zapowiada się naprawdę niezmiernie ciekawie. Szczególnie gdy na uwadze mamy halving, który jak doskonale już wiemy jest zaplanowany na maj w roku 2020.

Przyszła pora na zapoznanie się ze spisem treści. Jakie tematy będą podejmowane w tym właśnie artykule? Tak naprawdę to będą to dwa główne tematy. Pierwszy z nich to kwestia tego, że wiara w Bitcoina wciąż pozostaje niezłomna. Drugi zapowiadany główny temat to wszelkie prognozy oraz spekulacje, którymi w tym momencie roku jak najbardziej żyjemy.

Jedno jest pewne – wszelka wiara w Bitcoina cały czas pozostaje niezłomna!

Mati Greenspan, który jest założycielem inwestycyjnej firmy Quantrum Economics, a także jeden z użytkowników Twittera, całkiem niedawno na swoim profilu właśnie na Twitterze przeprowadził bardzo ciekawą ankietę. W niej zapytał on kryptowalutą społeczność, jaka jest sama wartość Bitcoina, którą on osiągnie do końca dekady nadchodzącej.

Podsumowując tę ankietę, to najważniejsza pierwszą informacją jest ilość użytkowników ankiety. Okazuje się, że w ankiecie udział wzięło dokładnie 2854 użytkowników. Spośród właśnie tych osób aż czterdzieści dziewięć koma dwa procent uznało, że sam kurs BTC się zbliży do poziomu okrągłego miliona dolarów z kolejne dziesięć lat. Co więcej następne dwanaście koma sześć procent osób opowiedziało się za tym, że jego wartość raczej większa nie będzie niż 7358 USD. W zasadzie to prawie taka sama ilość naszych respondentów stwierdziła, że to będzie najwyżej dziesięć tysięcy dolarów czy też jeszcze mniej.

Kolejny temat – prognozy oraz wszelkie spekulacje

Znany już nam Mati Greenspan podkreślił, że sam Bitcoin się znajduje obecnie w samej fazie tak zwanej akumulacji. W jaki sposób to spuentował? Spuentował to w sposób następujący:

Słabe osoby umierają, ale osoby silne tak naprawdę stają się jeszcze silniejsi. Jest to tak naprawdę sposób, w jaki konkretnie działa natura oraz chociaż może się wydawać bardzo bolesny, to w rzeczywistości jest to postęp naprawdę bardzo pozytywny.

Z kolei zaś inny, również znany kryptowalutowy analityk niejaki – Willy Woo to wszystko nazwał tak naprawdę fazą akumulacji ponownej hossy.

Z kolei tymczasem Josh Rager także stwierdził, że Bitcoin przekroczyć musi zdecydowanie poziom określany jako 7800 USD oraz zamknąć się powyżej tej właśnie kwoty, aby sam rynek mógł zasygnalizować zmianę trendu na trend wzrostowy. Również pokreślił, że przez ostatnie pięć tygodni cena BTC się waha w zasadzie w tym samym właśnie zakresie.

Jeśli chodzi o wszelkie prognozy czy też wszelkie spekulacje to nie możemy być tak naprawdę do niczego przekonani. Jak wszystko wskazuje są to tylko prognozy. Nikt nie daje nam gwarancji, że rzeczywiście tak się stanie. Musimy mieć świadomość, że jak najbardziej kryptowaluty są ryzykowne. Inwestując właśnie w kryptowaluty powinniśmy mieć świadomość, że każda inwestycja niesie za sobą spore ryzyko. Co jak co, ale nie jesteśmy tego w żadnym wypadku zmienić. Ryzyko musi być. W związku z tym, gdy jesteśmy tego świadomi, to powinniśmy się bawić w kryptowaluty. Rynek kryptowalut jest dynamiczny i naprawdę możemy zyskać masę pieniędzy, ale możemy także wiele stracić. Bądźmy jednak ze wszelkimi informacjami z rynku na bieżąco. Wtedy właśnie mamy większe szanse na to, aby nasza inwestycja przełożyła się na zysk. Raczej stracić pieniędzy nikt z nas nie chce. Co do tego nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości. Bądźmy świadomi oraz miejmy na uwadze wszelkie newsy, którymi rynek nas zalewa.

2 stycznia, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Comments

  1. Styczniowe wydarzenia Bitcoin 2020 na Forum CoinForum.pl

    […] Ponad 49% z nas wierzy w to, że kurs BTC wart będzie milion USD […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *