Polsce grozi kryzys finansowy ! – Czas inwestycji w waluty cyfrowe

Czy Polska stanęła właśnie w obliczu kryzysu? Jeśli tak, czy własnie nadszedł odpowiedni moment na skupowanie walut cyfrowych? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

Obecny poziom inflacji w Polsce

W dniu dzisiejszym inflacja w Polsce ponownie spadła do poziomu 2,6 %. Czy jest to jednak powód do radości? Jak zapowiadają eksperci jest to swoista cisza przed nadchodząca burzą. Zgodnie z ich prognozami pod koniec bieżącego roku inflacja może przekroczyć ponad 3 %.

Bardziej sceptyczni eksperci sugerują, że może ona wynosić nawet 4 %. Wspomniane prognozy oraz rozpowszechnianie ich przez media może przyczynić się do dynamicznego wzrostu cyrkulacji pieniądza na polskim rynku. Jak należy to rozumieć? Już wyjaśniamy ludzie najprawdopodobniej zaczną jak najszybciej pozbywać się złotówek, co bezpośrednio przełoży się na dalsze skoki inflacji. Trudno na chwilę obecną oszacować czy scenariusz zakładający hiperinflację dojdzie do skutku. Jednak prawdę mówiąc wszystko może się wydarzyć. biorąc pod uwagę składane obietnice socjalne wspomniane obawy są bardzo zasadne.

Czy kryzys może być wynikiem przesadnego dociążania przedsiębiorstw?

Jeden z ekonomistów Centrum im. Adama Smitha pan Andrzej Sadowski w trakcie trwania Kongresu 590 zwrócił swoją uwagę na fakt, że w chwili obecnej Polska dodatkowo jest dociążana zarówno przez przedsiębiorców, jak i obietnice związane z podnoszeniem płacy minimalnej.

W zamian osoby prowadzące przedsiębiorstwa nie dostają nic. Obecnie panująca sytuacja nie należy też do najłatwiejszych szczególnie w aspekcie współpracy przedsiębiorcy z urzędami. W swoim wywodzie posłużył się przykładem doskonale ilustrującym ile czasu musi poświęcić polski przedsiębiorca na rozliczenia podatkowe w porównaniu z osobą prowadząca działalność na terenie Estonii.

Nie ufaj obietnicom polityków. Lepiej inwestuj w waluty cyfrowe

Artykuł, który właśnie czytasz nie ma wcale na celu namawiania i naganiania czytelnika do inwestowania w waluty cyfrowe. Należy mieć na uwadze realne fakty.

Jeżeli ktoś nie tylko interesował się walutami cyfrowymi, ale również je kupował to od grudnia 2018 r. do czerwca bieżącego roku zdecydowanie pomnożył wartość rynkową zgromadzonych w ten sposób oszczędności. Jednak w przypadku oszczędności w złotówkach niestety stracił. Nie można też pomijać i zapominać o fakcie, że inflacja w rzeczywistości może być dla wielu osób większa niż ta wynikająca z przytoczonych prognoz. Wynika to między innymi z tego, że podawane przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) obliczenia dotyczą całościowej inflacji. Jak wszyscy doskonale wiemy w ostatnim czasie ceny zdecydowanej większości produktów żywnościowych wzrosły o wiele mocniej.

Być może nadchodzący okres, jest odpowiedni do tego, aby rozważyć możliwość zakupu walut cyfrowych? Jeżeli ktoś z Was woli bardziej tradycyjne sposoby inwestowania zgromadzonych oszczędności może warto zastanowić się nad zakupem złota lub srebra? Ostateczny wybór należy oczywiście do Was. Naszym skromnym zdaniem warto rozważyć każdą z tych opcji.

20 października, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Comments

  1. Założyciel Cardano ma zmierzyć się na ringu MMA z Krypto-Youtuberem

    […] Hoskinson szybko odpowiedział na wyzwanie Appleton’a. Entuzjastycznie zgodził się na ten kontrowersyjny pomysł. “Wchodzę w to. Zbierzmy milion dla dzieciaków,” napisał na swoim Twitterze. – Polsce grozi kryzys finansowy ! – Czas inwestycji w waluty cyfrowe […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange