Platforma blockchain jest oskarżona przez SEC o spore fałszerstwo w związku z ICO.

Platforma blockchain jest oskarżona przez SEC o spore fałszerstwo w związku z ICO. Na szali jest 5 milionów dolarów.

Odpowiednim amerykański KNF, a więc słynna SEC (Securitas and Exchange Commission) przedstawiła zarzuty oszustwa spółce o nazwie Boontech oraz także jej CEO Rajeshowi Pavithranowi. Na pewno oskarżenia SEC są związane z ICO, w którym spółka pozyska pięć milionów dolarów od 1500 inwestorów w zasadzie z całego świata w zamian za Boon Coins.

– SEC twierdzi, że spółka nie dokonała właściwego ICO.

– Boontech wprowadzał celowo w błąd inwestorów kłamiąc w sprawie technologii, które zapobiegają zmienności nadmiernej, które miała ta platforma obsługiwać,

– Booin coiny były obserwowane jako stabilne oraz bezpieczne, co SEC od razu uznała za totalne kłamstwo,

– W rezultacie coiny pochodzące od Boontech zostać muszą usunięte z rynku.

Boontech – nieuczciwe ICO

W ramach ICO spółka, która zarządzana jest przez Pwitharana obiecała rozwinąć, jak i także wprowadzić bezpośrednio na rynek specjalną platformę, która to łączy pracodawców poszukujących pracowników, jak i także freelancerów. SEC uważa, że oszustwa miały miejsce dokładnie od listopada roku 2017 do stycznia roku następnego.

Jak wynika z dokumentu SEC:

– Boon coins oferowane były, jak i także sprzedawane jako inwestycyjny kontrakt oraz w związku z tym są sekurytyzowanymi instrumentami – tak właśnie twierdzi SEC.

Co to oznacza?

Oznacza to nic innego jak to, że jeśli boon coiny są instrumentami, to zostać powinny one zarejestrowane przez ICO. Tymczasem Boontech tenże proces już ominął. Co więcej regulator amerykański zaznaczył, że Pavithran, jak i także spółka reklamowali fałszywie swoje coiny jako bezpieczne oraz stabilne. Zwodzili jedynie w tenże sposób inwestorów.

Boontech twierdził, że między innymi jest w stanie wyeliminować charakterystyczną zmienność dla rynku aktywów cyfrowych dzięki używaniu technologii opatentowanej, która pozwala zabezpieczyć wszelkie transakcje Boon Coinem pod względem dolara amerykańskiego. Okazało się jednak, że firma nie posiadała już żadnej takowej technologii.

Boontech był także reklamowany jako najszybsza oraz skalowalna najlepiej platforma pod względem konkurentów, ponieważ została autorstwa firmy o innowacyjny blockchain. Z kolei, system był oparty o identyczną blockchainową architekturę, jaką stosują właśnie konkurenci.

Jak się zakończyła ta sprawa?

Sprawa ta zakończyła się bardzo licznymi konsekwencjami dla Pavithrana oraz dla Boontechu. Firma ta zniszczyć musi wszystkie Boon Coiny. Chodzi zarówno o Boon Coiny w swoim własnym posiadaniu, jak i także Boon Coiny osób trzecich. Co więcej firma ta wypłacić musi pozyskane pięć milionów dolarów oraz do tego sześćset tysięcy odsetek.

Z kolei CEO Boontech, Rajesh Pavithran, otrzymał zakaz dożywotni obejmowania funkcji CEO publicznej spółki oraz także wykonywania ICO. Jak widzimy na załączonym obrazku konsekwencje są naprawdę spore. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Kary nałożone są dotkliwe i nie można o nich powiedzieć, że są lekkie i przyjemne.

17 sierpnia, 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *