Pierwsze 17 milionów dolarów w BTC zostało zrzucone na rynek

W warunkach rynkowych aktualnych dosyć często się pojawia określenie jakim jest kapitulacja górników bitcoin. A co to tak naprawdę oznacza? Z czym się wiąże dla samego rynku? Czy zrzut niedawny nieruszanych bitcoinów dotychczas o wartości siedemnastu milionów dolarów potwierdza tę tezę o początku samej kapitulacji?

Kapitulacja górników Bitcoin

Zagadnienie obecne jest bardzo mocno w kryptowalutowej przestrzeni. Ludzie się zastanawiają o co chodzi oraz także dlaczego tak właśnie jest? Kapitulacja górnika miejsce ma gdy jest małe oraz także niezwiązane z wielkimi kopalniami, górnicze operacje są po prostu przyparte do muru. Tak się dzieje wtedy, gdy spada cena, a sprzęt bezpośrednio do kopania bitcoinów staje się technologicznie przestarzały.

Te oraz także inne okoliczności popychają wszystkich górników do sprzedaży już zarobionych BTC. Wydawać się to może nieszkodliwe stosunkowo. Oczywiście, że górnicy muszą monety sprzedawać, aby móc finansować swoje operacyjne wydatki. Cole Garner jednak zauważył, że się staje to swoistym bardzo błędnym kołem, zwłaszcza, gdy znacznie spada rentowność.

Górnicy niedokapitalizowani w panice sprzedają, spada cena, pozycje long z kolei są wyciskane do cna. Następuje tak zwana kaskada stop lossów.

Kapitulacja górników sygnalizowana jest przez tak zwanych niedźwiedzi crossower, który Garner z kolei nazywa totalnym odwróceniem Hash Ribbons. Chodzi o wskaźnik, który wykorzystuje średnią długoterminową ruchomą hashrate oraz średnią krótkoterminową kroczącą szybkości mieszania.

Sama inwersja ma miejsce wówczas, gdy poziomy długoterminowe krzyżują się ponad krótkoterminowymi poziomami. Sygnalizuje to, że górnicy totalnie przestali alokować zasoby swoje w celu poprawy samego bezpieczeństwa sieci Bitcoin.

Co się może wydarzyć?

Z punktu widzenia historycznego kapitulacja górników Bitcoin pokazuje, że wydarzenia takie są naprawdę bardzo istotne dla samej ceny BTC.

Poniżej się znajduje wykres, który przedstawia w 2016 roku price action bitcoina. Odwrócenie Hash Ribbon wówczas doprowadziło do trzydziestu procent spadku dosłownie po sygnale jeden dzień. Wydarzenie to zaskutkowało kilkoma miesiącami samej konsolidacji, dopiero po której cena zaczęła z powrotem rosnąć.

To oczywiście nie było jakieś wydarzenie jednorazowe. Garner zauważył. że sama inwersja Hash Ribbons również miała miejsce w połowie listopada ubiegłego roku. Doszło wówczas do załamania rynku o pięćdziesiąt procent z poziomu dokładnie 6000 dolarów do 3000 dolarów.

Czy nadchodzi zima?

Za oknem na pewno tak. Czy tak samo się stanie właśnie z rynkiem bitcoina?

Niestety, sama kapitulacja górników bitcoin do nas puka dosyć donośnie. Same wstęgi wskaźnika Hash Ribbons uległy właśnie skrzyżowaniu na jednodniowym wykresie dając sygnał do samego odwrócenia.

Autor tego wpisu tłumaczy, że to zdarzenie dotyczy górników, ponieważ się odnosi do monet, które nie zostały nigdy wcześniej przeniesione.

A jakie są Państwa odczucia w tymże temacie? Czy kapitulacja górników tym razem daje powody do zmartwienia? Można podyskutować.

22 listopada, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *