Opcja stakingu dla XLM Binance posiadaczem 9,5 mln Stellarów

Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie przede wszystkich pod względem obrotów – Binance podała do wiadomości publicznej informację o zarobionych 9,5 mln Stellarów Lumens czyli jednej z kryptowalut. Zarobek powstał na skutek przechowywania Stellarów (XLM) w portfelach Binance. Giełda zamierza przekazać zarobione środki, nie zamierza ich zachowywać dla siebie.

Algorytmy konsensusu przynoszą korzyści

Alternatywnym do wydobywania kryptowalut jest proces tzw. stakingu. Konkretnie chodzi o Proof of Work czyli alternatywę do samego mechanizmu polegającego na osiąganiu konsensusu, uzyskiwaniu dowodów wykonanej pracy. Kryptowaluty umieszczane są w portfelach, które są stworzone specjalnie do tego celu. Posiadane środki, które lokowane są w portfelach tworzą nowe bloki. Takie ulokowanie waluty skutkuje zatwierdzeniem transakcji.

Czy warto kupić Binance Coin ? Opinie i ocena potencjału

Ubiegłego roku w sierpniu Binance uzyskał od ludzi wchodzących w skład zespołu Stellar informację w jaki sposób lokować walutę w tzn. zimnych portfelach. Umieszczana w portfelach działających offline, kryptowaluta poprzez wprowadzone optymalizację a także w ramach stakingu, zgarniała nagrody. 

Hoddling, grono oferujących nagrody powiększa się. Stellar, nowe kryptowaluty zyskujące popularność na całym świecie.

W planach Binance jest rozdysponowanie zarobionych 9,5 mln Stellarów. Zamierza on udostępnić opcję stakingu przede wszystkich dla swoich użytkowników i to im wręczyć zarobione Stellary. Owe plany tłumaczy pewnością działania całego systemu i przetestowaniem go. Z taką sytuacją można się było spotkać już wcześniej. Obecnie działa w ten sposób NEO, każdy posiadać owej kryptowaluty zyskuje także NeoGas. Takich przykładów jest wiele, kolejnym może być Ontology, gdzie posiadacze uzyskują Ontology Gas, inwestujący w kryptowalutę TRON otrzymują tokeny BitTorrent, taką sytuację zauważyć można również w przypadku osób hoddlujących VeChain którego posiadacze otrzymują VTHO.

Binance szacuje, że oficjalny początek stakingu dla XML ma nastąpić już 20 lipca,  w tym samym dniu nastąpi także rozdysponowanie wspomnianych wcześniej 9,5 mln Stellarów. Cały proces jest dokładnie przygotowany. Na kontach użytkowników pojawią się snapshoty, których celem będzie codzienne naliczanie nagród użytkowników.

Naliczanie średniej sald użytkowników następować będzie w przeciągu 40 dni tak więc pierwsza średnia możliwa będzie do wglądu już 1 września 2019 roku.

Które kryptowaluty mają przyszłość i warto kupić ?

Platforma z własną walutą, czym właściwie jest Stellar Lumens?

Platforma na której zarządza się kryptowalutą Stellar Lumens (XLM). Opracowana na bazie Ripple, działa od 2014 roku i opiera się głównej mierze na publicznym blockchainie. Jest to platforma stworzona z myślą o zwykłych prostych ludziach. W swoim zamyśle zachacza również o grono osób, które nie miało styczności z tradycyjnymi usługami bankowymi. Koszty zarządzania kryptowalutą są bliskie zeru, tak samo jest w przypadku wykonywania wszelkich transakcji.

Pozytywne opinie można również uzyskać o prędkości przetwarzania, według oceny ekspertów ich czas wynosi od  do 5 sekund.  Na platformie możliwe jest również uzyskiwanie funduszy ICO, a także wytwarzanie samodzielnych kontraktów. Warto podkreślić, że platforma prowadzi również zdecentralizowaną giełdę.

Najlepsze kryptowaluty z potencjałem 2019 – Ranking i Analizy

23 lipca, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *