Mike Alfred twierdzi – Bitcoin już wkrótce zastąpi złoto.

Mike Alfred twierdzi – Bitcoin już wkrótce zastąpi złoto.

Czy Bitcoin, który jest nazywany „cyfrowym złotem”, zastąpić może fizycznie w przyszłości złoto? Według Mike’a Alfreda, który jest CEO Digital Assets Data, ta czołowa kryptowaluta powoli już zastępuje kruszec. Jednak Peter Schiff widzi przyszłość BTC raczej w ciemnych barwach.

Bitcoin swoją pozycję ugruntował jako magazyn wartości

Według naprawdę wielu inwestorów oraz także wielu krypto entuzjastów, od czasów samych „narodzin” ponad dekadę temu BTC (Bitcoin) swoją pozycję ugruntował w światowej gospodarce zarówno jako sam magazyn wartości, jak i także „złoto cyfrowe”.

Zdaniem wspomnianego już Mike’a Alfreda, który jest dyrektorem generalnym oraz współzałożycielem firmy analitycznej Digital Assets Data, gdy świat się staje coraz bardziej cyfrowy, największa moneta cyfrowa przejąć może rolę złota jako pewnego rodzaju magazynu wartości.

Mike Alfred powiedział, że widzi jak Bitcoin zastępuje złoto jako pewnego rodzaju aktywo wśród osób oszczędzających o bardzo długich horyzontach czasowych. Zwrócił również uwagę na to, że w świecie, w którym gospodarka się staje coraz to bardziej wirtualna, młodzi ludzie są o wiele bardziej zainteresowani Bitcoinem.

Według CEO firmy Digital Assets Data, to ta kryptowaluta czołowa staje się coraz to bardziej akceptowana oraz także wykorzystywana będzie w coraz większej liczbie finansowych transakcji. Podsumował także ten temat tym, że ostatecznie Bitcoin zostać może włączony całkowicie w strukturę gospodarki globalnej.

Złoto już wkrótce wystrzeli w kosmos, a Bitcoin się rozbije o ziemię – takiego zdania jest Peter Schiff

Okazuje się, że jednak nie wszyscy widzą przyszłość Bitcoina w samych jasnych barwach. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę ostatnie miesiące, gdy kryptowalucie coraz to mocniej wiatr wiał w oczy. Zdaniem Petera Schiffa, który jest znanym ekonomistą, BTC nie zacumuje w żadnym wypadku w przystani bezpiecznej.

Gdy tylko złoto zyskiwało będzie na samej wartości, to notowania tego przysłowiowego „cyfrowego złota” osuwać się będą zdecydowanie w dół. W ten sposób próbuje nas przekonać ekonomista. Tak naprawdę, to w ciągu ostatnich kilku lat hodlerzy Bitcoina tak naprawdę wyśmiewali wszelkich inwestorów złota, ponieważ to Bitcon zyskał o wiele więcej niż złota. Możemy o tym się przekonać z komunikatu Petera Schiffa. Dodał na sam koniec, że możemy się spodziewać, że w ciągu najbliższych kilku lat te role się znacznie odwrócą. Co się wtedy stanie? Przekonuje, że złoto w takiej sytuacji wystrzeli w kosmos. Co więcej jednocześnie Bircoin się rozbije o ziemię.

Jaka wersja Cię bardziej przekonuje? Każdy z nas ma pewnie swoje spostrzeżenia na ten temat. Na pewno zdanie przytoczonych osób jest bardzo ważne, ponieważ są to eksperci w tej dziedzinie. Będziemy się z pewnością przyglądać temu wszystkiemu. Jesteśmy bardzo ciekawi jak to wszystko będzie wyglądało. Czy rzeczywiście Bitcoin zastąpi złoto? Czas pokaże. Już nie możemy się doczekać jak to wszystko będzie się kształtowało.

2 czerwca, 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *