MicroStrategy przeznaczy następne wpływy na zakup BTC

Lidek sektora Intelligence Business – MicroStrategy ma przeznaczyć kolejne wpływy ze sprzedaży senioralnych obligacji na zakup BTC.

W komunikacie prasowym wydanym w dniu dzisiejszym firma zdeklarowała, że obligacje oferowane są w ramach prywatnej oferty wyłącznie instytucjom kwalifikowanym oraz mają być zamknięte w dniu 12 grudnia.

Setki milionów dolarów wpływów potencjalnych

MicroStrategy szacuje, że same wpływy netto z oferty wyniosą 537,2 milionów USD po odjęciu wydatków niezbędnych oraz także rabatów. Jeśli chodzi o sam cel oferty, to firma oświadczyła, że ma zamiar zainwestować dochody netto ze sprzedaży obligacji właśnie w bitcoin zgodnie z polityką, która dotyczy skarbowych rezerw do czasu określenia potrzeb w zakresie obrotowego kapitału oraz innych celów korporacyjnych ogólnych.

To, jaką część emisji planowanej zakończona zostanie lub też czy ta metoda zakupu poprzez emisję długo doprowadzi do jakiegokolwiek sprzeciwu z amerykańskiej strony Komisji Papierów Wartościowych oraz giełd – dopiero się okaże.

MicroStrategy podało, że oferta, która jest warta 500 milionów dolarów będzie uprzywilejowanymi i niebezpiecznymi długami, których roczna stopa procentowa wynosi 0,75 procent i jest płatna co pół roku w dniach 15 czerwca oraz 15 grudnia każdego roku.
Pierwszy wypłata będzie miała miejsce w dniu 15 czerwca 2021 roku, a termin zapadalności obligacji nastąpi w dniu 15 grudnia 2025 roku. Firma podała, że wyjątkiem może być sytuacja, w której zostaną wykupione lub też zmienione według ich warunków.

Zakup BTC kontra kalkulacje chłodne MicroStrategy

Firma dodała także, że kurs wymiany obligacji początkowo wyniesie 2,5126 zwykłych akcji swojej klasy A na kwotę główną 1000 USD.

Przełoży się to na kurs początkowo wynoszący jakieś 397,99 USD za akcję. To stanowi około 37 procent premii w stosunku do ceny samego zamknięcia akcji MicroStrategy na poziomie równym 289 USD z 8 grudnia. Warto zapoznać się także z pełną treścią komunikatu.

Dowiedz się więcej na pastacbd.pl

12 grudnia, 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *