MetaMask

MetaMask

MetaMask jest portfelem kryptowalutowym sieci blockchain ethereum. Instaluje się go jako specjalną wtyczkę do Google Chrome. Jak powinniśmy go zainstalować? Jak przesłać ETH i tokeny? Jak korzystać ze zdecentralizowanych giełd? O tym wszystkim już za chwilę się dowiemy.

Jak zainstalować MetaMask?

Portfel kryptowalut o nazwie MetaMask instalujemy tak samo, jak każdą inną wtyczkę do przeglądarki o nazwie Google Chrome.

Należy przejść pod ten adres bezpośrednio do sklepu Chrome ze wszelkimi akceptowanymi oficjalnie dodatkami do tejże przeglądarki. Musimy przycisnąć niebieski przycisk o nazwie – Dodaj do Chrome. Później potwierdzamy instalację MetaMask. Po odpowiedniej instalacji, charakterystyczna głowa liska pojawi się na pasku znajdującym się w prawym górnym rogu przeglądarki.

Jak założyć nowy portfel?

Jeśli korzystamy pierwszy raz z MetaMask, to musimy założyć nowy oraz darmowy portfel na Ethereum oraz tokeny ERC20. Klikamy na ikonkę liska w górnym prawym rogu oraz wybieramy opcję – rozpocznij oraz w dalszej kolejności – utwórz portfel. Kolejny krok to akceptacja regulaminu oraz także zasad bezpieczeństwa. Wymyślamy oraz podajemy dwukrotnie hasło, którym się będziemy logować do naszego portfela w danej przeglądarce. Musimy potwierdzić, że zapoznaliśmy się z regulaminem oraz wybieramy opcję – utwórz.

Możemy zobaczyć oraz zanotować swoją frazę, która jest opcją jedyną odzyskania dostępu do portfela w przypadku jakiejś awarii wtyczki, komputera czy też przeglądarki. W razie odinstalowania omyłkowego MetaMask lub też po prostu, jeśli będziemy używać naszego portfela również na innych urządzeniach.

Logowanie do portfela

Gdy już udanie powiązaliśmy wtyczkę MetaMask z naszym prywatnym portfelem, to przy użyciu frazy seed bądź też utworzyliśmy całkiem nowy portfel, kliknijmy sobie na głowę liska, która jest widoczna w Google Chromie.

Po każdym uruchomieniu ponownym naszej przeglądarki, jesteśmy poproszeni o zalogowanie się do portfela o nazwie MetaMask przez podanie hasła.

Przegląd menu

Gdy jesteśmy już zalogowani oraz klikniemy sobie na ikonkę liska, to pojawi nam się bardzo charakterystyczny ekran. Na samym środku widoczna jest informacja o sieci, do której podłączeni jesteśmy. Jest to główna sieć Ethereum – domyślnie. Gdy klikamy na koło kolorowe, to w prawym górnym rogu nam się rozwinie menu.

Można się wylogować tam oraz sprawdzić listę posiadanych portfeli, ich stan aktualny wyrażony w ETH, stworzyć nowy portfel, zaimportować portfel już istniejący, a do tego podłączyć sprzętowy portfel taki, jak Trezor czy też Ledger Nano S. Jeśli wybierzemy sobie – Ustawienia, to do wyboru będziemy mieli naprawdę wiele parametrów programu takich, jak domyślny język, waluta, czy też same opcje synchronizacji konta.

Jak można zasilić swoje konto na MetaMask?

Na środku, tuż pod samą nazwą sieci, widnieje nazwa konta naszego oraz także jego adres. Nazwa konta domyślna to „Account 1”. Jeśli chodzi o numer konta, który jest jednocześnie adresem portfela zaczyna się zawsze od „0X”.

16 czerwca, 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *