Kurs Bitcoina znajduje się na dobrej drodze aby osiągnąć 288 tysięcy USD

Kurs Bitcoina znajduje się na dobrej drodze do ceny wynoszącej aż 288 tysięcy dolarów amerykańskich do końca 2024 roku – pokazuje model Stock to Flow Cross Asset (S2FX). Mimo ostatnich wahań kursowych, moneta cały czas podąża drogą rozpisaną przez S2FX.

Bitcoin na drodze do 288 000 USD w 2024 roku

W ostatnich dniach kurs BTC sporo stracił w porównaniu ze swoim nowym ATH, które wyniosło 58 330,57 USD. Na koniec lutego cena wyniosła 45 137,77 USD. Przez pewien czas była nawet jeszcze niższa – poniżej 44 tys. Kurs niższy od ATH o ponad 15 % mógł spowodować pojawienie się znaków zapytania co do przyszłości najpopularniejszej z kryptowalut.

BTC “chodzi jak w zegarku”

Dokładna analiza pokazuje jednak, że mamy do czynienia raczej z delikatną korektą, a patrząc długofalowo BTC cały czas jest na ścieżce wzrostowej. Co więcej, dowodem na właściwą drogę jest fakt, że luty został zamknięty na takim poziomie. Potwierdza to między innymi model Stock to Flow Cross Asset. Jak wyraził się na Twitterze jego twórca, znany jako PlanB, Bitcoin obecnie “chodzi jak w zegarku”, czyli zgodnie z jego prognozami. Zamknięcie lutego na poziomie przekraczającym 45 000 USD jest według niego dowodem na to, że Bitcoin pozostaje na ścieżce wyznaczonej przez ten model. Na końcu tej ścieżki ma się znajdować trudna jeszcze dziś do wyobrażenia kwota 288 000 USD w 2024 roku.

Model S2FX przewiduje kurs Bitcoina

Model S2FX przedstawiony w marcu 2019 roku może być używany do szacowania rynkowej wartości nie tylko w przypadku kryptowalut, ale także aktywów takich jak srebro czy złoto. Ostatnio wzbudza jednak szczególnie duże zainteresowanie właśnie w związku z notowaną w minionych miesiącach hossą BTC. PlanB utrzymuje, że obecna cena rynkowa Bitcoina pozostaje w zgodzie z szacunkami opartymi na przygotowanym przez niego modelu.

Sam S2FX zakłada 19 milionów BTC w latach 2020-24. Opierając się na tych danych jego autor twierdzi, że do końca 2024 roku ta kryptowaluta będzie kosztowała właśnie 288 tysięcy dolarów.

4 marca, 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *