Kryptowaluty prognozy i Hossa 2019

Krótko – i długoterminowe prognozy dla kryptowalut są zróżnicowane. Jak wskazują niektórzy eksperci, po ewentualnych działaniach organów nadzorczych, pieniądz cyfrowy może stracić na wartości w zaledwie kilka godzin. Inni z kolei zauważają, iż to zgoda SEC na stworzenie funduszu Bitcoin sprawi, że ta kryptowaluta, a wraz z nią z pewnością wiele innych, poszybuje na niespotykany dotąd poziom. Zobaczmy, czego możemy spodziewać się po walutach cyfrowych w drugiej części roku.

Pierwsze oznaki hossy

Nie dalej jak w grudniu ubiegłego roku mogliśmy doświadczyć pierwszych zwyżek na rynkach kryptowalut. Niemal wszystkie ważne waluty od tego czasu notują coraz wyższe kursy, które, jak się wydaje, do maja tego roku pokonały techniczny opór i wywołały reakcję popytową wśród inwestorów.

Taką tendencję można było zauważyć w przypadku Monero, Dash, Tron, Cardano oraz Bitcoin. Szczególnie zaskakujący i niekoniecznie dający się wytłumaczyć wzrost wartości tej ostatniej kryptowaluty pod koniec kwietnia 2019 roku, kiedy to cena jednostki przekroczyła lokalne maksimum na poziomie 4200 punktów (oznaczające przełamanie sekwencji niższych lokalnych szczytów bessy), miało, zdaniem wielu, wskazywać na rozpoczęcie dla kryptowaluty okresu hossy.

Kryptowaluty – hossa w 2019

Wraz z pojawieniem się wzrostów na początku drugiego kwartału bieżącego roku w internecie pojawiły się nagłówki: “kryptowaluty hossa w 2019 roku”, a nastroje inwestorów stawały się coraz bardziej optymistyczne pomimo nadal trwającej na rynkach bessy. Już w tym czasie można było usłyszeć głosy, iż coraz większy popyt na kryptowalutę jako alternatywną formę lokowania oszczędności sprawi, że takie waluty jak chociażby wspomniany wcześniej Bitcoin, będą znacznie stabilizować swoją cenę, doprowadzając ją na poziom w okolicy 5 000 dolarów amerykańskich.

Zresztą uplasowanie jego ceny w przedziale pomiędzy 5 000 a 5 200 USD byłoby dużym wsparciem w przypadku pojawienia się kolejnych wzrostów, gdyż wtedy strefa ta okazałaby się kluczowym oporem. Z kolei taka podwyżka ceny mogłaby być przyczynkiem do kolejnej hossy.

Kryptowaluty: prognozy na 2019

Czego możemy spodziewać się na rynku kryptowaluty? Prognozy na 2019 wskazują na to, że wiele może nas zaskoczyć. Analizując wypowiedzi ekspertów od rynku pieniądza cyfrowego możemy bowiem natknąć się na wiele skrajnie optymistycznych lub nazbyt pesymistycznych opinii. Nie dalej niż w styczniu tego roku wskazywano na to, iż 2019 będzie zdecydowanie okresem czekania na kolejną hossę.

Powodów, żeby tak sądzić było wiele: brak na giełdzie graczy o bardzo dużym kapitale, niewystarczające działania ze strony organów regulacyjnych w celu zapewnienia lepszej ochrony prawnej samego pieniądza cyfrowego, jak i jego entuzjastów oraz poprzedni okres hossy. Według tych pesymistycznych rokowań obecny czas to moment budowania podwalin pod kolejne spektakularne zwyżki.

W drugim kwartale 2019 roku zaczęły pojawiać się jednak głosy o tym, iż możemy doczekać się pojawienia się wyższych ceny kryptowalut. Już pod koniec maja Tom Lee, założyciel Fundstrat Global Advisors zauważył, iż bessa została zakończona. Swoje wnioski wysnuł na podstawie odporności oraz dojrzałości, jakimi wykazał się rynek kryptowalut po kontrowersjach wokół giełdy Bifinex i brakiem związanych z nimi nerwowych spadków.

Podobne entuzjastyczną opinię wysnuł także w kwestii wzrostu kursu samego Bitcoina, którego cena, jak zakłada Lee, powinna zwiększyć się czterokrotnie jeszcze przed zakończeniem 2019 roku i wynieść nawet 40 000 dolarów, dzięki rosnącemu zainteresowaniu kryptowalutami. Inni eksperci nie wykazują jednak aż takiego entuzjazmu co do zwiększenia się ceny BTC, wskazując na 30 000 dolarów jako maksymalny pułap wzrostu kursu tej kryptowaluty.

Analiza prognoz i opinii na temat przyszłości kryptowalut zdają się ostrożnie optymistyczne. Z pewnością musimy szykować się na zwiększenie zainteresowania indywidualnych inwestorów, którzy będą chcieli wyłożyć pieniądze na zakup walut alternatywnych jako ochrony swoich oszczędności. Z pewnością wraz z nimi pojawi się więcej firm lub instytucji, które będą dążyły do ich uregulowania i ustanowienia mechanizmów zabezpieczających kapitał. Wzrost zainteresowania przełoży się na większy popyt, a ten powinien spowodować wzrost wartości.

4 lipca, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *