Kryptowaluta lokalna dla turystycznej branży – Kintetsu Shimakaze Coin

Powstał właśnie całkiem nowy stablecoin dla turystycznej branży. Chodzi o Kintetsu Shimakaze Coin. Kintetsu Shimakaze Coin będzie jak najbardziej owocem świetnej współpracy japońskiego kolejowego przewoźnika Kintetsu oraz Mitsubishi Research Institute. Projekt ten ma testowy charakter.

Kintetsu Shimakaze Coin jest wsparciem dla turystycznej branży

Kintetsu oraz Mitsubishi Research Institite już po raz czwarty podejmują współpracę, aby prowadzić wspólnie pracę nad daną kryptowalutą. Tym razem zostanie uruchomiany stablecoin, który będzie nosił nazwę Kintetsu Shimakaze Coin, którego premiera próbna odbyła się dokładnie 11 listopada bieżącego roku.

Będzie on emitowany początkowo w testowej formie, tylko właściwie przez trzy miesiące. Kintetsu Shimakaze Coin jest tworzony z myślą o regionach wybranych Japonii. Przede wszystkim mowa tutaj o turystycznych obszarach, które mają dostęp do morza, głównie chodzi o Prefekturę Mie.

Chociaż stablecoin uruchomiony zostanie wyłącznie na czas określony, to nie wyklucza się zmiany charakteru jej na stały. Na pewno turyści będą doceniać ten pomysł i jak najbardziej projekt nabierze charakteru stałego. Oczywiście jak najbardziej będziemy obserwować jak się rozwinie sprawa oraz także czy nabierze charakteru stałego, a może to będzie krótki incydent. Raczej stawiamy na to pierwsze. Przynajmniej wszystko właśnie na to wskazuje. Zapamiętajmy to sobie doskonale i bądźmy czujni.

A jak to działa?

Aby móc otrzymać dostęp do nowej kryptowaluty, będzie konieczne pobranie do tego specjalnie przeznaczonej aplikacji, w której jest tworzone następnie właśnie konto użytkownika.

Konto będzie można doładować oczywiście w jenach, a kwota maksymalna doładowania wynosić będzie dokładnie 200 tysięcy jenów.

Aplikacja ta użytkownikom zapewni wymianę wzajemną tokena.

Środki jednak trzeba wykorzystać do końca próbnego okresu, a więc od 31 stycznia roku 2020 – w innym razie totalnie przepadną.

Idea samego utworzenia nowej monety się sprowadza do ułatwienia turystom prowadzenia transakcji podczas pobytu ich w danym regionie.

Na pewno turystów jest cała masa. Co do tego nie mamy kompletnie żadnych wątpliwości. Musimy także wiedzieć, że turystów każdego roku przybywa. Co jak co, ale turyści na pewno docenią tą wspaniałą ideę oraz także tą wspaniałą nową monetę, która ułatwi jak najbardziej pobyt turystów w tym właśnie regionie. Dla turystów jest to naprawdę świetna wiadomość.

O samym Kintetsu

Kintetsu posiadający siedzibę w Osace jest firmą transportową oczywiście japońską. Jest ona kojarzona przede wszystkim z kolejowymi liniami. Jest także notowana na giełdzie tokijskiej, jako właściciel aktywów licznych, które związane są z transportem.

Ostatnimi czasu ogromnym przedmiotem zainteresowania Kintetsu są właśnie stablecoiny. W celu stworzenia ich, a następnie wprowadzenia na rynek, firma nawiązała właśnie współpracę z firmą o nazwie Mitsubishi Research Institute.

 

16 listopada, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Comments

  1. Bitcoin w roku 2020 powróci w okolice 20 tysięcy USD

    […] Już minęły ponad dwa lata od kiedy cena Bitcoina oscylowała w okolicach 20 tysięcy USD, co było wyceną najwyższą w historii tejże kryptowaluty. Od tego właśnie czasu cena BUTC osunęła najpierw się o ponad osiemdziesiąt czterech procent, aby w pierwszej połowie roku 2019 odrobić większość spadków zyskują prawie 345 procent. Druga połowa roku minionego przyniosła jednak ze sobą deprecjację ponowną, w efekcie czego w obecnej chwili BTC jest notowany poniżej 8 tysięcy USD. Oznacza  to, że do szczytów historycznych z grudnia 2017 roku jeszcze brakuje prawie 150 procent. – Kryptowaluta lokalna dla turystycznej branży – Kintetsu Shimakaze Coin […]

  2. Według Larrego Cermaka przetrwa tylko 5% kryptowalut. Które wybrać?

    […] Jak widać nie tylko prognozy Larrego Cermaka są tak mało optymistyczne, dlatego prawdopodobnie należy się przygotować na trudny czas na rynku kryptowalut.  – Kryptowaluta lokalna dla turystycznej branży – Kintetsu Shimakaze Coin […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *