Krajowy bank Niemiec – Kurs Bitcoin osiągnie $90 000 w 2020 roku

Dokładnie ósma, co do samej wielkości finansowa instytucja w Niemczech przeprowadziła research oraz prognozuje cenę bitcoina na zadziwiającym poziomie $90000 w roku 2020. Jeden z niemieckich państwowych banków BayernLB zbadał dokładnie kryptowalut oraz bitcona przy pomocy naprawdę wielu ekonomistów, analityków oraz także badaczy. Zupełną wisienką na torcie jest już teza, że jakoby cena bitcoina dokładnie w 2020 roku w mają osiągnąć miała jakieś 90000 dolarów. Musimy zaznaczyć, że jest o blisko 360 tysięcy złotych.

Krajowy bank Niemiec twierdzi, że bitcoin będzie warto $90 000 w 2020 roku.

Analitycy banku się opierają na historii, szczególnie złota oraz sugerują, że przyczyną główną tego jakże znacznie wzrostu ceny BTC będzie tak zwany halving.

Jeden z badaczy – Saifedan Ammous mówi, że jeśli sama liczba bitcoinów wydobyanych w roku 2020 w maju spadnie dokładnie o połowę z 12,5 na 6,25. To właśnie przyspieszy znacznie tylko sam proces niedoboru. Już ta sama cecha sprawiła, że złoto swoją wartością zachowało przez wiele tysiącleci.

Tenże niedobór wyliczyć możemy i na tym właśnie polegają same przewidywania banku, nazywa się to wskaźnikiem o nazwie – stock-flow rate. Stock jest liczbą bitcoinów dostępnych w obiegu obecnie. Następnie tę wartość dzielą przez flow, a więc wskaźnik, który mówi o tym, ile dokładnie jest produkowanych nowych bitcoinów. Czym tenże składnik jest wyższy stock-flow, tym sama waluta jest o wiele mocniejsza.

Bitcoin jako kryptowaluta jest bardzo unikalny oraz zaprogramowany przeciwko rosnącej bezmyślnie podaży oraz także inflacji. Bank niemiecki przewiduje, że sam wstrząs, jaki na majowym halvingu nastąpi wywinduje do góry cenę bitcoina.

Manuel Andersch, który jest autorem zestawienia idealnie podsumował całą sytuację.

Powiedział, że z uwagi na to, że bitcoiny nie mają żadnych zastosowań, żaden popyt zewnętrzny jak na przykład złoto wykorzystywane w smartfonach nie może zmianom cen zagrozić.

Wszystko się do tego sprowadza, że wskaźnik o nazwie stock-flow urosnąć ma dokładnie z 25,8 o jakiś mniej więcej 53 w okresie tak zwanym halvingu, gdzie ma nastąpić później wzrost zawrotny do mniej więcej $90000.

Hipoteza efektywnego rynku

W zasadzie 360 tysięcy złotych dokładnie za 1 BTC się wydaje w dniu dzisiejszym nieosiągalna, a zaś spekulacja banku niezmiernie obłudna. Cena bitcoina się waha obecnie dokładnie w granicach 8360 dolarów.

Bardzo ciekawe jest to, że bank zakłada, że właśnie bitcoin nie podlega żadnej hipotezie efektywnego rynku która mówi otwarcie, że w zasadzie w każdej chwili ceny wartościowych papierów odzwierciedlają w pełni zupełnie wszystkie informacje, które są dostępne na tenże temat.

Dlatego właśnie sama obecna cena bitcoina, jak twierdzi właśnie bank, nie odzwierciedla w ogóle ceny, która wynika z halvingu wkrótce nadchodzącego, o którym w zasadzie już od dłuższego czasu wiemy.

Hipoteza zapowiada się bardzo interesująco. Musimy jak najbardziej śledzić wszystko to co się wydarzy. Pamiętajmy o tym.

6 października, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange