Korea Południowa rozważa nałożenie 20% podatku dochodowego od kryptowalut

Chociaż tak naprawdę kryptowaluty już istnieją od ponad jedenastu lat, to sam rynek w dalszym ciągu pozostaje pod tym względem nadal nieuregulowany. Wiele ważnych instytucji ma wciąż spory problem chociażby ze sklasyfikowaniem poprawnym cyfrowych aktywów, co rodzi z kolei cały szereg innych problemów, które są one związane chociażby z samym opodatkowaniem.

Dwudziestoprocentowy podatek od handlu krypowalutami

Gdy bierzemy pod uwagę to, że zdecydowana większość kryptowalutowych transakcji dotyczy różnego rodzaju spekulacji, tenże rynek jest naprawdę wyjątkowo interesujące dla każdego z ustawodawców, którzy by chcieli położyć łapę na samych zyskach, które są osiągane przez traderów. Serwis informacyjny o nazwie The Korea Times dzisiaj wskazał, że Ministerstwo Gospodarki i Finansów południowokoreańskie rozważa nawet nałożenie dwudziestu procent podatku bezpośrednio od dochodów z kryptowalutowych transakcji.

Z czego wynika ta wiadomość? Na pewno zastanawia się nad tym naprawdę wiele osób. Jest to dosyć zaskakujące. Już spieszymy się z odpowiedzią. Ta właśnie wiadomość wynika między innymi z doniesień bezpośrednio z początku roku. O czym dokładnie mowa? Chodzi o doniesienia, w których wskazywano bezpośrednio, że to właśnie Korea Południowa przygotowuje specjalny system podatkowy dla uzyskania zysku z handlu kryptowalutami. Niektórzy spekulują, że rząd tamtejszy może w pewnym sensie skategoryzować zyski, które były uzyskane w wyniku handlu wirtualnymi walutami jako „dochody inne”, a nie kapitałowe zyski. Co możemy rozumieć poprzez kategorię określaną jako „inne dochody”? Kategoria ta obejmuje także zyski z zakupów loterii, z wykładów jak i także z nagród.

Zatwierdzenie projektu ustawy

Dokładnie to w roku 2019 Komitet Polityki Narodowej Zgromadzenia Narodowego już nawet zatwierdził sam projekt ustawy, która nadałaby na pewno dużo większą legitymizację cyfrowym zasobom poprzez poddanie ich dużo większej kontroli oraz także nadzorowi rządu.

Czy taka kontrola w ogóle przyniesie jakiś skutek? Na pewno nie przekonamy się o tym w stu procentach skoro jeszcze z taką kontrolą nie mamy do czynienia. Czas pokaże jakie to przyniesie konkretne skutki. Na pewno przekonamy się o tym już wkrótce. Gdy władze osiągną zamierzony cel, to na pewno wzorem Korei Południowej będą szły nie tylko państwa azjatyckie, ale także amerykańskie czy też europejskie. Nie od dzisiaj wiadomo, że wzorem sprawdzonych rozwiązań podążają rządy innych krajów. Musimy jednocześnie zaznaczyć, że każde państwo rządzi się swoimi prawami, to że dane standardy przyjęły się w Korei Południowej wcale nie znaczy, że przyjmą się także w Stanach Zjednoczonych czy też w Wielkiej Brytanii. Jest to zupełnie coś innego. Każdy z nas powinien mieć to na uwadze. Jak widać na załączonym obrazku, sprawdzonych rozwiązań nie ma. Zawsze ponosimy jakieś ryzyko, że w danym kraju standard oraz rynek jest zupełnie inny i zaproponowane rozwiązanie będzie totalnym fiaskiem.

21 stycznia, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange