Wszystko co powinieneś wiedzieć o bitcoinach i kryptowalutach

Polskie Coin Forum. Dyskusje na temat cyfrowej waluty bitcoin i nie tylko!. Aktualności, linki, newsy ze świata, porady, pomoc techniczna

Awatar użytkownika
zumman
Wor w zakonie
Temat Autor

Koparki kupione na osobe fizyczną a wpisanie w koszty DG

07 lis 2017, 17:22

Witam
Jak w końcu wygląda kwestia wprowadzenia koparek, które kupiłem jako osoba fizyczna. Na fakturze widnieje moje Imię Nazwisko i Adres, dane te są takie same co w DG. Moja księgowa twierdzi, że mogę wprowadzić taki sprzęt w koszta, wypełniając Oświadczenie o przekazaniu prywatnych przedmiotów na cele działalności gospodarczej. Tu na forum spotkałem się już nie raz, że nie można tego zrobić. Jak to wygląda w końcu?

lipis
Wor w zakonie

Re: Koparki kupione na osobe fizyczną a wpisanie w koszty DG

12 lis 2017, 15:11

Ty i Twoja ksiegowa bedziecie sie tlumaczyc w US z tego zakupu w przypadku kontroli. Takze jak jestes w stanie opowiedziec historie po co Ci ten sprzet w DG to pewnie tak jak wszystko inne mozesz to wrzucic w koszta wlasnie takim sposobem jak opisales. W obecnych czasach to nikt Ci nie odpowie w 100% ze to jest tak lub tak - kontrole z US wygladaja tak jak wygladaja i czepiaja sie wszystkiego...

sosimkana4
Kapitan

Re: Koparki kupione na osobe fizyczną a wpisanie w koszty DG

26 mar 2018, 21:12

Najlepiej będzie jak popytasz jeszcze w innych biurach rachunkowych lub innych księgowych. Ja korzystam z usług tego biura rachunkowego http://www.perfekt.biz.pl . Jesli chcesz to mogę się ich zapytać dla Ciebie jak to rozwiązać. Oni na prawdę znają się na tej pracy więc może coś poradzą!