Kalkulator kryptowalut – przeliczanie kryptowalut na PLN

Gdy chcemy sprawdzić ile kosztuje konkretna kryptowaluta, to pomoże nam w tym świetny kalkulator kryptowalut. Jest to wspaniałe narzędzie, które przeliczy wartość twoich monet wirtualnym do PLN.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta jest wirtualnym pieniądzem, który umieszczony jest w rozproszonej sieci o nazwie blockchain. Monet te przekazywane są bez żadnej ingerencji emitenta centralnego. Pierwsza cyfrowa waluta powstała w roku 2009. Był to Bitcoin. Jego twórca to Satoshi Nakamoto. Po dzień dzisiejszy pozostaje on anonimowy. Wszystkie inne kryptowaluty, które po Bitcoinie powstały są nazywane altcoinami.

Z uwagi na to, że monety wirtualne są umieszczone w rejestrze rozproszonym, to użytkownik nie może posiadać ich fizycznie. Zarządza się nimi przez kryptowalutowy portfel, który się składa z dwóch kluczy – prywatnego oraz publicznego. Musimy pamiętać o tym, że sam kurs kryptowalut jest zmienny. Rynek jest bardzo często porównywany z Dzikim Zachodem , ponieważ precyzyjnie nie da się przewidzieć, jaki dokładnie kierunek obierze cena danej cyfrowej kryptowaluty.

Jak działa ten kalkulator?

Jeśli chodzi o kalkulator kryptowalut to jest to niesamowicie przydatne narzędzie, a już szczególnie dla inwestorów. Dzięki swojemu przelicznikowi online mogą oni w sposób bardzo szybko oraz łatwy sprawdzić cenę rzeczywistą konkretnej kryptowaluty do złotówek polskich.

Na handlowych platformach waluty cyfrowe notowane są najczęściej do dolara amerykańskiego, dlatego właśnie sam kalkulator kryptowalut oszacować pozwala im samą wartość konkretnego coina właśnie w PLN. Obliczenie tego raczej byłoby żmudnym jak i także czasochłonnym procesem. Walutowy przelicznik jest więc idealną oraz naprawdę bardzo prostą alternatywą. Wystarczy, że w kolumnie odpowiedniej wpiszemy, jaką mamy ilość danej kryptowalut, a kalkulator sprytnie obliczy jej wartość ceną rzeczywistą.

Przelicznik walutowy pokazuje nam koszt wybranego coina po jego kursie aktualnym. Kalkulatory kryptowalut dokonują najczęściej konwersji do walut takich jak PLN, EUR, GBP czy też USD.

Warto także wiedzieć, że ceny kryptowalu zarówno na giełdach kryptowalutowych jak i także w kantorach mogą się minimalnie różnić. A z czego to wynika? Chodzi o to, że każda handlowa platforma pobiera pewną jasno określoną prowizję od sprzedaży. Jest to tak zwany spread. Wynika ona z samej różnicy pomiędzy kursem kupna, a kursem sprzedaży.

Kalkulatory kryptowalut online są w stu procentach darmowe. Dlatego właśnie w każdej chwili możemy sobie sprawdzić ceny monet wirtualnych na przeróżnych platformach, które nas interesują oraz wybrać taką, która dla nas jest najkorzystniejsza.

Gdzie znaleźć kalkulator kryptowalut?

Walutowe przeliczniki dostępne są w zasadzie w każdym kryptowalutowym kantorze online. Inwestorzy mogą w ten właśnie sposób bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile kosztuje rzeczywiście dana moneta wirtualna. W ten właśnie sposób są oni w stanie zaoszczędzić czas, który w przypadku innym musieliby poświęcić na udanie się do placówki stacjonarnej.

19 stycznia, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Comments

  1. Znacznie rośnie użycie różnych kryptowalut w Darknecie

    […] Kalkulator kryptowalut – przeliczanie kryptowalut na PLN […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *