Jak wybrać kantor Bitcoin? 5 rzeczy, na które musisz uważać

Bitcoin jest walutą, która już od jakiegoś czasu, przez wiele państw jest uznawana za legalną. Obecnie odnotowujemy jej rekordowe wzrosty. Dowiedz się jaka jest historia tej waluty oraz jak się rozwija.

Kantory Bitcoin cieszą się sporym uznaniem na rynku. Cały czas pojawiają się nowe rozwiązania, które zachęcają niskimi prowizjami i innymi korzystnymi profitami. Jak wybrać kantor Bitcoin? Na co zwrócić uwagę? O czym pamiętać podczas ostatecznego wyboru?

Kantor Bitcoin

Najprościej rzecz ujmując, kantor tego typu jest platformą, jaka daje możliwość wymiany waluty wirtualnej za pomocą pieniędzy cyfrowych lub tradycyjnych. W tym przypadku liczyć możemy też na zakup i sprzedaż Bitcoina, co jest dodatkowym atutem. Zazwyczaj transakcje są realizowane w strefie online, jednak w naszym kraju spotykane są też stacjonarne kantory kryptowalut. Rozpoczęcie działań z handlowaniem kryptowalutami często wiąże się z dobraniem odpowiedniego kantora Bitcoin. Okazuje się, że zaletą jest zachowanie bezpieczeństwa i szybkość realizacja transakcji. Kupione waluty w kantorze można przechowywać w specjalnym portfelu lub wysłać na giełdę, wprawiając je w dalszy obrót.

Jak wybrać kantor Bitcoin?

Ciągły wzrost zainteresowanie Bitcoinem sprawia, że na rynku powstaje coraz więcej kantorów. Podczas wyboru odpowiedniej platformy zwróćmy uwagę na kilka kwestii, jakimi są:

  • Zachowanie bezpieczeństwa – to bardzo ważny aspekt dla każdego, kto rozpoczyna swoją przygodę z kryptowalutami. Dobry kantor online powinien zapewniać dwupoziomowe uwierzytelnienia, ochronę zgromadzonych środków oraz bezpieczeństwo danych osobowych. W tym przypadku warto zapytać kantor o zastosowane środki bezpieczeństwa.
  • Kursy kryptowalut – wysokość kursu decyduje o tym, czy zarobimy dzięki kryptowalucie. Dobrą opcją jest porównanie kursów w kilku kantorach internetowych.
  • Wysokość prowizji za zrealizowanie transakcji – kantory czasami pobierają od klientów prowizje za wypłatę środków i zrealizowane transakcje. Należy zatem dowiedzieć się, jak wygląda tabela opłat i jak wysokie one są, aby w późniejszym czasie się nie rozczarować.
  • Liczba dostępnych kryptowalut w kantorze – w każdym kantorze spotkamy najpopularniejsze kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Litecoin, czy Monero. Okazuje się, że można też zarobić na mniej popularnych opcjach, dlatego dobierzmy platformę, która zapewnia dostęp do wielu rozwiązań.
  • Jakość obsługi użytkownika – samo korzystanie z kantoru nie jest trudne, jednak czasami wymagany jest kontakt z działem obsługi klienta. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na wysoki poziom obsługi, co da nam komfort. Nie zapomnijmy sprawdzić, po jakim czasie otrzymamy odpowiedź na wiadomość i czy określone wskazówki pomogą nam rozwiać wątpliwości.

ZOBACZ: Kantor Bitcoin OdkryjBitcoin.pl

Jak działa kantor wymiany Bitcoina?

Co ciekawe, kantor wymiany kryptowalut działa podobnie do klasycznego kantoru. Właściciel platformy posiada pieniądze, które klienci mogą wymienić. Ponadto, zyskujemy możliwość sprzedaży i zakupu wirtualnej waluty. Płatność odbywa się tutaj dzięki klasycznej walucie lub walucie cyfrowej. W całym procesie nie uczestniczą pośrednicy, gdyż transakcja dotyczy jedynie klienta i kantoru.

Platforma tego typu posiada własny system obliczania kursu kryptowaluty, który w zależności od danego kantoru jest różnorodny. Zarobkiem jest w tej sytuacji różnica między kursem kupna i sprzedaży. Niektóre platformy pobierają także od klientów prowizje za zrealizowane transakcje. Okazuje się, że kantor Bitcoin  jest jedną z najłatwiejszych form zakupu swojej pierwszej waluty wirtualnej.

Proces wyboru kantora Bitcoin nie jest łatwym zadaniem. Konieczne jest porównanie wielu ofert, z których dobierzemy najbardziej atrakcyjną. Zwróćmy uwagę na  bezpieczeństwo, kursy kryptowalut, czy też wysokość prowizji za wykonane działania.

19 kwietnia, 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *