Insuretech – spora rewolucja w ubezpieczeniowej branży.

Insuretech – spora rewolucja w ubezpieczeniowej branży.

Algorand

Jeśli słyszysz pierwszy raz o Algorand, to informacje te będą dla Ciebie naprawdę interesujące. Sam Algorand założony został przez Silvio Micali – profesora MIR. Jest to bezdyskusyjny autorytet w dziedzinie kryptografii. Zbudował on silny zespół i najprawdopodobniej udało się im zaadresować wyzwanie dotyczące tego, jak sprawić, aby sam łańcuch bloków był bezpieczny oraz szybki, a jednocześnie zdecentralizowany.

Jeśli chodzi o Mainnet Algorand, to uruchomiony on został już w połowie zeszłego roku. Jest to otwarta, zdecentralizowana oraz publiczna sieć, która działa w oparciu o unikalny protokół konsensusu, który jest zwany czystym dowodem stawki. Oczywiście z całym zestawem funkcjonalności jak standardowe aktywa Algorand, kontrakty oraz transfery atomowe.

Algorand jest dosyć skomplikowaną oraz zaawansowaną platformą:

– Algorand 1.0 oraz 2.0 = funkcje,

– Algorand jako specjalna platforma DeFi,

– wspólne łańcuchy o nazwie Algorand = interoperacyjność.

InsureTech – jak będzie wyglądać za parę lat?

Współpraca firmy Algorand oraz firmy Attestiv jest początkiem transformacji w ubezpieczeniowej branży. Wszystko po to, aby zapewnić automatyzację oraz także nowy poziom obsługi klienta, który odbywa się w sposób, który zwiększa bezpieczeństwo. Od czegoś przecież musieliśmy zacząć. Wykorzystując samą niezmienność oraz także współdzielenie zasobów dzięki właśnie blockchainowi Algorand, przeróżne strony w obszarze ubezpieczeń, jak i sam ubezpieczony, pośredniczące agencje, serwisy napraw czy też publiczne organizacje skorzystać mogą z jednego systemu, który zarówno porównuje oraz sprawdza zasoby współdzielone pomiędzy różnymi stronami w tymże procesie, usuwając opóźnienia niepotrzebne oraz jednocześnie zmniejszając wszelkie rodzaju ryzyka oszustwa. Wraz z biegiem czasu dodanie kontraktów inteligentnych może przynieść nic innego jak jeszcze więcej automatyzacji oraz wydajności w tymże całym cyklu, zmieniają branżę jaką dzisiaj znamy.

Ogólnie uważam, że platformy poszczególne blockchaine znajdą swoje nisze oraz także zbudują krytyczną masę użytkowników w swoich domenach. Tak naprawdę niniejszym zaczną tutaj dominować platformy, które najoptymalniejsze są pod dany przypadek właśnie użycia. W pewnym momencie jeśli uzyskamy ich interoperacyjność, to mamy umożliwione jeszcze więcej innowacji oraz jeszcze bardziej przyspieszy samą rewolucję AI, blockchain oraz kryptowalut.

Budowane ekosystemy na bazie takowych platform jak Open Application Network Rootstock, Algorand czy też Cosmos, spowodują, że przedsiębiorcy wymyślą nietuzinkowe oraz kolejne modele biznesowe. Na pewno trudno jest nam sobie je tu i teraz wyobrazić, ale kroki, które podejmujemy dzisiaj, tworząc te jakże prymitywne aplikacje opierając się na bazie blockchain są absolutnie konieczne, aby bramy dla przypadków bardziej wyrafinowanych oraz zaawansowanych mogły się uchylić. Na pewno sobie z tym wszystkim poradzimy. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

26 czerwca, 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *