ALTCOINY

Początek walut cyfrowych wyznaczył rok 2008. Wtedy też powstała pierwsza, najbardziej znana obecnie kryptowaluta – bitcoin. Jednak, nie jest to jedyna taka waluta – wciąż pojawiają się nowe, które maja wielu zwolenników, ale też przeciwników uważających, że nowe kryptowaluty zupełnie nie mają racji bytu.
Już na samym początku należy wspomnieć, że większość powstających kryptowalut to ulepszone zapożyczenia bitcoina. Jedną z najbardziej znanych walut cyfrowych, tuż za bitcoinem jest litecoin. Co ją odróżnia? Przede wszystkim czas przetwarzania bloków (2,5 minuty), ilość wyprodukowanych litecoinów (84 miliony), a także Scrypt stworzony na matematycznym dowodzie. Według wielu, od względem popularności, jest to druga waluta cyfrowa. Bitcoin nazywany jest złotem, natomiast litecoin srebrem. Jest to waluta idealna do przeprowadzania mikropłatności.

Inne waluty cyfrowe

Waluty cyfrowe nie ograniczają się jedynie do dwóch. Jest ich znacznie więcej. Platforma Etherum oraz jej waluta Ether zdobywają dużą popularność, przede wszystkim ze względu na znaczną skalowalność oraz wydajność. Waluta wykorzystywana jest najczęściej do kupowania usług. Waluty cyfrowe to również Dash, Ripple, DAO, Lisk, MaidSafeCoin, Dogecoin, ZCash, Monero i wiele, wiele innych. Dash to kryptowaluta, której nazwa zmieniała się kilkakrotnie. W pierwszej fazie nazywano ją Xcoin, następnie Darkcoin, a w roku 2015 jej nazwa została zmieniona na Dash. Jej twórcą jest Evan Duffield. Jest to kryptowaluta z otwartym kodem oraz rozproszonym systemem transakcji. Dash należy pochwalić przede wszystkim za wiele zalet technicznych, ale również za sposób prowadzenia projektu oraz marketingu. Ripple to kolejna kryptowaluta. Została stworzona przez firmę OpenCoin. Jest to zarówno sieć płatności jak i waluta, przy czym podkreślić należy, że powstało 100 mld Ripple, ale większość z nich pozostaje w portfelach samych twórców. Kiedy stworzono walutę nazwaną Dogecoin, wiele osób pomyślało, że to żart – nic bardziej mylnego. Okazało się, że waluta ta posiada duży potencjał rozwoju.

Wciąż powstają nowe waluty cyfrowe. Niewątpliwie wpływ ma na to duże zainteresowanie tą formą płatności. Aby jednak konkretna kryptowaluta zyskała zaufanie na rynku (tak jak najsłynniejszy bitcoin), musi upłynąć sporo czasu.
  • Forum
    Tematy
    Posty
    Ostatni post