Gospodarka cyfrowa po zakończeniu epidemii – szansa dla kryptowalut

Chociaż może to brzmieć obecnie nieco dziwnie, to w sieci możemy znaleźć coraz więcej artykułów, które przedstawiają pewne pozytywy związane z pandemią koronawirusa. Autorzy na przykład wskazują na to, że spadła znacznie emisja dwutlenku węgla. My się skoncentrujemy na tym, jak to, co teraz ma miejsce, może nasze nawyki nieco zmienić.

Cyfrowa gospodarka urośnie w siłę

Pandemia pokazała nam, że na rynku bezpieczniej jest w pewnym sensie mieć pracę, którą możemy wykonywać zdalnie. W sytuacji obecnego tego typu nadal fachowcy wykonują swoje służbowe obowiązki. Nie grozi nam tym samym utrata zleceń. Jeśli jesteśmy jednak pracownikiem na hali produkcyjnej, to nie ma takich szans. Nie deprecjonujemy tego, co robisz, ale mamy się czego obawiać. Mimo tego, że rządy państw na całym świecie zaczynają ogłaszać swoje pomocowe pakiety.

Jest także druga strona medalu. Okazuje się, że mogą się czuć bezpieczniej pracownicy magazynków (o ile za na przykład dekadę nie zastąpią ich jakieś maszyny), bowiem przez obawę dotyczącą koronawirusa wzrósł znacznie popyt na produkty, które zamawiać można online

Jedynie w Stanach Zjednoczonych Amazon będzie potrzebować 100 tysięcy nowych etatów jak i także pracowników tymczasowych. Jest to oczywiste, że ludzie będą o wiele więcej zamówień składać z wyborem dostawy do domu. Amazon jest na bardzo dobrej pozycji, aby sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów.

Co więcej, Amazon już nawet zapowiedział podwyżki dla swoich pracowników w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Rynek online znacznie urośnie w siłę

Niektórzy psycholodzy uważają, że aby jakieś zachowanie się stało naszym nawykiem, wystarczy, że je powtarzamy regularnie przez trzy tygodnie. Jest to jest prawda, to wiele osób wejdzie w nawyk dokonywania przez sieć zakupów. W większości krajów ogłoszenie kwarantanny oraz wszelkie nakazy rządów dotyczące unikania wychodzenia z domu długo potrwają. Widzimy to na przykładzie Polski. W Polsce będzie to minimum miesiąc. Tym samym wiele osób przekona się, jak cudownym pomysłem jest zamawianie przez Internet towarów.

Musimy zauważyć także, że to wszystko przełożyć się może na rynek cyfrowych płatności.

Znacznie zyska Bitcoin

Patrzymy bardzo często na świat za bardzo z naszej perspektywy. Pamiętać musimy o tym, że rynek płatności cyfrowych nie jest wszędzie rozwinięty, tak jak w Polsce. Nie bez powody Stany Zjednoczone niedawno ogłosiły, że będą rozsyłały czeki Amerykanom. Brzmi to kuriozalnie, ale mieszkaniec przecięty USA w ciągu roku wykonuje średnio około 38 finansowych transakcji właśnie przy użyciu czeku oraz sięgają po ten środek znacznie częściej niż obywatele innych krajów. Może zatem pandemia nauczy płatności online Amerykanów?

Jak na tym skorzystają kryptowaluty? Jest to chyba oczywiste. Dzisiaj są najbezpieczniejszym oraz najbardziej transparentnym systemem płatności, który dostępny jest na rynku. Wręcz idealnym na czasy, które nadchodzą.

Czy zatem Bitcoin zyska na pandemii koronawirusa? Jeśli ktoś się mocniej nad tym zastanowi, to może tak uznać. Co w praktyce jednak przyniesie nam przyszłość? Wyraźcie swoją opinie w komentarzach, co o tym sądzicie?

24 marca, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *