Ethereum wchodzi w okres wzrostów? Są nadzieje!

Po wielu miesiącach spadków wartość drugiej kryptowaluty świata, czyli Ethereum przekroczyła 180 USD za sztukę. Do rekordu dotychczasowej ceny jeszcze wprawdzie daleko, ale to pierwszy sygnał od dawna, który wlewa nadzieję w inwestorów pokładających w tej kryptowalucie swoje przyszłe zyski.

Czy to znak, że nadchodzi dobra passa ETH?

Wszystko wskazuje na to, że po latach chudych, objawiających się nie tylko niską ceną Ethereum ale również ciszą wokół topowych projektów kryptowalutowych tworzonych na bazie kodu ETH – nadchodzą pozytywne zmiany. Rynek wyraźnie wskazuje rosnące zainteresowanie ETH, a do tego wzrosła liczba inteligentnych kontraktów wdrażanych przez różnego rodzaju instytucje w sieci Ethereum. Co ważne, ETH wysuwa się również na swojego rodzaju prowadzenie pod względem emitowanych w sieci tzw. stablecoinów (tzn. coinów trzymających wartość w stosunku do dolara).

Rekordowa emisja stablecoinów na ETH, wzrost liczby smartkontraktów i cena samego Ethereum osiągająca dawno niewidziane 180 USD to zdecydowanie korzystne informacje dla całej branży.

Do szczytu daleko!

Należy jednak pamiętać, że najwyższa cena za 1 sztukę kryptowaluty ETH wynosiła 1432,88 USD i było to 13 stycznia 2018 roku. To kilkukrotnie więcej niż obecne 180$ więc nie jest to jeszcze powód do nadmiernego hurraoptymizmu. Wciąż setki inwestorów, którzy kupili ETH w okresie szczytowej bańki cenowej trzyma swoje coiny licząc na powrót dobrych czasów, które pozwolą im odrobić milionowe straty.

Być może nadchodzi właśnie dobry okres dla osób, które dotąd omijały rynek walut cyfrowych, a teraz chciałyby wykorzystać okazyjne ceny i kupić swoje pierwsze “wirtualne monety”. Jakkolwiek trudno jest powiedzieć, jak bardzo rynek ten będzie w najbliższych miesiącach rósł i czy rzeczywiście da zarobić tysiącom ludzi, czy też jeszcze nie jest to “ten” moment.

Od kilku tygodni cena Ethereum waha się między 160 a 180$, a na rynku mimo, iż widoczny jest optymizm, to wciąż podszyty jest on dużą porcją niepewności. Być może z tego powodu ETH nie zalicza gwałtownych wzrostów ani spadków, chociaż może to być również efekt aktualnie pogarszającej się sytuacji gospodarczej i finansowej na świecie (wywołany globalną pandemią koronawirusa). więcej opinii o Bitcoin Era sprawdź 

Popularność sieci Ethereum na rekordowym poziomie

Na przełomie marca i kwietnia 2020 sieć Ethereum odnotowała rekordowy poziom tworzonych i zawieranych w jej ramach inteligentnych kontraktów. Zestawiając ten wzrost z rokiem ubiegłym – jest to skala aż + 75%. Raport przygotowany przez Dune Analytics wskazuje, że w samym tylko marcu wdrożono aż 1 971 632 inteligentnych kontraktów na Ethereum. To sygnał dużego wzrostu popularności całej platformy ETH.

Poprzedni rekord w skali 1,5 mln kontraktów miał miejsce w roku 2018 (listopad) w okresie wyjątkowego boomu kryptowalutowego. Aktualny wzrost jest znacznie wyższy, dlatego wielu ekonomistów żywo zainteresowanych rynkiem kryptowalut i tokenów dopatruje się tutaj analogii i możliwej powtórki boomu branży kryptowalutowej. Na takie wiadomości z pewnością czeka cały “świat krypto”, ale studząc emocje: warto poczekać i nie podejmować pochopnych decyzji.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

24 kwietnia, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Comments

  1. Ceny notowania ropy a kurs Bitcoin w 2020 - CoinForum.pl

    […] Ethereum wchodzi w okres wzrostów? Są nadzieje! […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *