Ethereum Classic - opis

Obrazek
Awatar użytkownika
Ghost
Człowiek
Posty: 31
Rejestracja: 11 cze 2018, 9:52
Reputacja: 0

Ethereum Classic - opis

Post autor: Ghost » 12 cze 2018, 11:07

Ethereum Classic to otwarta, publiczna, rozproszona platforma obliczeniowa typu blockchain, wyposażona w inteligentną funkcjonalność kontraktową (skryptową). Zapewnia zdecentralizowaną wirtualną maszynę Turing-complete, Ethereum Virtual Machine (EVM), która może wykonywać skrypty za pomocą międzynarodowej sieci publicznych węzłów. Ethereum Classic dostarcza również token wartości zwany "klasycznym ether", który może być przenoszony pomiędzy uczestnikami, przechowywany w portfelu kryptowalutowym i służy do kompensacji węzłów uczestników dla wykonanych obliczeń. Klasyczny token etyczny jest sprzedawany na giełdach kryptowalutowych pod symbolem ETC. Mechanizm ustalania cen w transakcjach wewnętrznych jest stosowany w celu zapobiegania spamowi w sieci i przydziału zasobów proporcjonalnie do zachęt oferowanych przez wniosek.

Platforma Ethereum została podzielona na dwie wersje: "Ethereum Classic" (ETC) i "Ethereum" (ETH). Przed forkiem token nazwano Ethereum. Po forku nowe żetony zachowały nazwę Ethereum (ETH), a stare tokeny zostały przemianowane na Ethereum Classic (ETC). Ethereum Classic pojawił się w wyniku niezgody z Fundacją Ethereum dotyczącą The DAO Hard Fork. Połączyło to członków wspólnoty Ethereum, którzy odrzucili hard forka z powodów filozoficznych. Użytkownicy, którzy posiadali ETH przed hard forkiem DAO (blok 1920000 [7]), mają po forku tyle samo ETC.

Ethereum Classic dokonał technicznego hard forka, aby dostosować ceny wewnętrzne dla różnych kodów w maszynie wirtualnej Ethereum (EVM) w dniu 25 października 2016 r., Podobne do hard forków wykonanych przez Ethereum tydzień wcześniej. Celem hard forka było bardziej racjonalne rozłożenie płatności na obliczenia wymagające dużej ilości zasobów, co doprowadziło do wyeliminowania korzystnych warunków dla ataków, które były wcześniej przeprowadzane na ETH i ETC. Hard fork, który odbył się na początku 2017 roku, z powodzeniem opóźnił "difficulty bomb", która została dodana do kodu Ethereum we wrześniu 2015 r. Z myślą o wykładniczym zwiększeniu złożoności wydobycia i procesie obliczania nowych jednostek sieci. Pod koniec 2017 roku pojawił się hard fork, który zmienił politykę monetarną z nieograniczoną emisją na system podobny do Bitcoin.

Źródło: Wikipedia

ODPOWIEDZ