Ekstremalna zachłanność na bitcoina doprowadza do ceny bliskiej 16 000 USD!

W zaistniałej ma rynku sytuacji, czyli przebicia przez bitcoin poziomu 14 000, a następnie 15 000 USD i przejścia tej granicy w drodze do 16 000 USD, na rynku powstało ogromne FOMO – lęk inwestorów przed przegapieniem szansy na zakup bitcoina w sytuacji wzrostu jego ceny. Do czego może ta sytuacja doprowadzić?

Kurs BTC sporo powyżej 15 000 USD

Najstarsza kryptowaluta od dwóch lat nie była tak wysoko, a obecnie kosztuje (8 listopada 2020 roku, godzina 17:54) ok. 15 412 USD. Co znamienne, opcja wskaźnika “kup” występuje na przemian z “neutralnie”, ale nie występuje wskazanie “sprzedaj”.

Sesja wczorajsza zakończyła się jednak pod poziomem 15 000 USD i przez chwilę można było domniemywać, że poprzednie wzrosty grubo ponad 15 000 USD już wyhamowały. Obecnie widać, że doszło do chwilowej zadyszki, a bitcoin mocno trzyma się ponad tym poziomem. Czy jednak kolejna fala optymizmu będzie tak spektakularna, jak sesja z 5. listopada, gdy bitcoin wzrósł o ponad 10 procent, czyli ok. 1440 USD? Jeżeli tak, to wkrótce można się spodziewać szybkiego przebicia się przez poziomy 16 000 aż do 17000 USD, a dalej, kto to wie?

FOMO w całej okazałości

Wzrosty są napędzane wybitnie poprzez zachłanność inwestorów, a wskaźnik lęku i chciwości sięgnął ekstremalnego poziomu. Pokazuje to, że ceną bitcoina sterują silne emocje.

Zauważają to i piszą o tym obserwatorzy rynku, jak Phil Konieczny, który wyznaje, że wiele osób, tych samych, którzy nie kupowali bitcoina po 10, 12, czy 13 tysięcy USD z obawy przed spadkiem ceny, obecnie zastanawia się nad zakupem po 15 000 USD i cenach jeszcze wyższych, z obawy z kolei, że przegapią okazję.

Krypto YouTuber upomina w tej sytuacji, że tego rodzaju zachowania na rynku nie są dobrym okresem na wchodzenie w bitcoin, a o czym można wnioskować z historii notowań najstarszej kryptowaluty. jednocześnie zauważa on, że inwestorzy długoterminowi, celujący w cenę bitcoina w granicach 50 000 albo nawet 100 000 dolarów mogą na cenę w granicach 15 000-16 000 USD patrzeć raczej jak na zachętę, a ostatnie wzrosty potraktować jako zachętę do mniej lub bardziej spektakularnego rajdu byka.

Warto zauważyć przy tym, że najstarsi i najbardziej doświadczeni użytkownicy bitcoina nie pozbywają się swoich tokenów, gdy ich kurs spada, a szczególnie nagle. Panikę na rynku powodują wyłącznie nowicjusze, najczęściej tracący na strachu i wyprzedawaniu się z bitcoina ze stratą.

Kup produkty CBD z bitcoin na Cbdolejki.com.pl 

9 listopada, 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *