Czy Bitfinex jest ofiarę incydentu z CryptoCapital?

Z informacji zawartych na łamach oficjalnego bloga Bitfinex, czyli jednej z największych giełd walut cyfrowych, firma stanowczo i jednoznacznie zaprzecza jakiejkolwiek znajomości zarówno planów, współdziałaniu, jak i wspierania nielegalnej działalności prowadzonej przez CryptoCapital.

Dla osób niewtajemniczonych pozwolimy sobie przypomnieć, że prezes firmy CryptoCapital, Ivan Manuel Molina Lee, został aresztowany przez polskie organy ścigania. Powodem zatrzymania były zarzuty związane z praniem pieniędzy. Jak powszechnie wiadomo za CryptoCapital, stoi spółka zarejestrowana terenie Pany. Jej kapitał zakładowy wynosi 5000 dolarów (USD). Wspomniana firma, za pośrednictwem Banku Spółdzielczego znajdującego się w Skierniewicach, dostarczała usług bankowych właśnie dla giełdy kryptowalutowej czyli Bitfinex. Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, CryptoCapital nadal jest w posiadaniu około 850 mln dolarów (USD), które to należą do traderów wyżej wspomnianej platformy. Warto również wspomnieć, że nie tak dawno temu, giełda zapowiedziała bardziej rygorystyczny proces KYC – czyżby miało to związek ze sprawą?

Jak można przeczytać w treści artykułu zamieszczonego na oficjalnym blogu giełdy Bitfinex padł ofiarą wcześnie zaaranżowanego przestępstwa zarówno na terenie Polski, jak i Stanów Zjednoczonych Ameryki. A wszelkie informacje donoszące o tym, że CryptoCapital brało udział w procederze prania pieniądze pochodzące z handlu narkotykami, lub innych nieplagalnych źródeł, za pośrednictwem właśnie platformy Bitfinex czy też jej klientów są nie tylko pomówieniem ale również kłamstwem.

Akcja rodem z kryminału

Warto mieć na uwadze również fakt, że CryptoCapital świadczyło usługi bankowe, także innym giełdom kryptowalutowym między innymi okrytej złą reputacją QuadrigaCX, która to na skutek śmierci swojego CEO, utraciła klucze do portfeli na których były przechowywane aktywa cyfrowe jej klientów.

Oz Yosef, czyli dyrektor CryotoCapital usłuszał zarzuty fałszerstwa oraz prania pieniędzy od Amerykańskiego Biura Prokuratora w Południowym dystrykcie Nowego Jorku. Wspomniana sytuacja poprzedzała aresztowanie prezesa tejże firmy. Nie należy także zapominać o tym, że kilka miesięcy temu, wspomniany Ivan Manuel Molina Lee, został zatrzymany przez greckie organy ścigania właśnie na terenie tego państwa.

Bitfinex odnosi się także do tego, że na przestrzeni lat CryptoCapital wprowadziło ich w błąd. Kreując się na profesjonalną  i doświadczoną firmę działającą w sektorze bankowości. Analizując zaistniałą sytuację, można pokusić się o wniosek, że wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby w oczach Bitfinexa, CryptoCapital wydawał się partnerem idealnym.

Bitfinex zajął taką pozycję z której jednoznacznie można wywnioskować, że mimo postawionych oskarżeń, nadal będzie podejmował działania mające na celu odzyskania utraconych środków. Na chwilę obecną powstałe dziury budżetowe łatane są środkami pochodzącymi z pożyczki od Tether, Inc.

29 października, 2019

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *