Czy Bitcoin będzie poniżej 3000 tysięcy dolarów?

CEO serwisu indyjskiego Crypto Kanoon uważa, że rządy będą zmuszone nam ograniczyć dostęp do Internetu lub go zakazać w sposób całkowity. Miałoby to oczywiście dramatyczne konsekwencje dla rynków cyfrowych aktywów. One przecież prawie wyłącznie działają w obrocie online. Czy w związku z tym „wyłączą nam Internet”? Poniżej znajdziemy szczegóły na ten temat.

Tylko w ciągi ostatniego tygodnia Bitcoin stracił już około pięćdziesięciu miliardów dolarów z kapitalizacji rynkowe całkowitej. Jak widzimy liczba ta robi naprawdę spore wrażenie. Strach, który ogarnia rynki globalne objął również sam sektor kryptowalut, a wielu inwestorów porzuciło swoje propozycje na rzecz samej gotówki.

Przegląd opinii

Niektórzy analitycy branżowi mają ogromną nadzieję, że bitcoin się jeszcze odbije ze sporą nawiązką po tej iście dramatycznej wyprzedaży.

Inni z kolei wskazują, że centralne banki na całym świecie przedstawiają politykę gospodarczą coraz bardziej radykalną w kierunku zwalczania kryzysu wciąż się pogarszającego. Nie dalej jak wczoraj poinformowaliśmy Was o tym, że FED znacznie obniżył stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych praktycznie do zera, pompując w tej sposób w sektor bankowe kolejne siedemset miliardów dolarów.

Inni uważają, że jesteśmy tak naprawdę świadkami śmierci systemu finansowego pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych. Dla wszystkich osób, które kupują Bitcoin jako pewnego rodzaju zabezpieczenie przed taką radykalną polityką, to kryptowaluta pozostaje jedyną alternatywą.

Bitcoin poniżej trzy tysiące dolarów?

CEO portalu indyjskiego Crypto Kanoon snuje dosyć ponure perspektywy w perspektywie krótko oraz średnioterminowej. Kashif Raza uważa, że zanim sama sytuacja inwestorów się poprawi, to najpierw niestety znacznie się pogorszy.

Raza dodaje także, że rozprzestrzenianie się wirusa jeszcze więcej rządów zmusi do całkowitego zamknięcia granic. Niestety dotyczy to także Polski.

Pomimo to Kashif Raza wierzy, że panika, która ogrania już rynku, będzie nadal trwała. Dla niego ludzie coraz to częściej zwracają się w stronę gotówki, którą przynajmniej mogą wydać na produkty niezbędne, zamiast jakiś spekulacyjnych aktywów, takich jak dobrze nam znany Bitcoin.

W związku z tym wszystkim co zostało powyżej nadmienione i powiedziane przez Raza, władze jak najbardziej mogą zostać zmuszone ograniczenia nam dostępu do Internetu, aby móc kontrolować wszelkiego rodzaju rozpowszechnianie się wiadomości. Doprowadzi to do niczego innego jak do sporego zastoju w handlu właśnie kryptowalutami, jako, że prawie wszystko się odbywa w sposób online. W scenariuszu takim Raza widzi bitcoina poniżej trzech tysięcy dolarów.

A jakie jest Wasze zdanie na ten właśnie temat? Wiadomo, że może być różnie. Jednak spekulacje niczego nam nie dadzą. Musimy samodzielnie przekonać się o tym na własnej skórze. Jednak zanim do tego dojdzie musi upłynąć trochę czasu. Co do tego nie mamy żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości.

 

19 marca, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *