Chainlink rośnie i trafia do listy to 10 kryptowalut na świecie

Chainlink(LINK) nic sobie nie robi w związku z ewidentną stagnacją, jaką możemy zaobserwować na rynkach Bitcoina i innych znanych kryptowalut i pnie się dynamicznie do góry. Czy wzrost o 400% to coś normalnego? Pora wyjaśnić co kryje się za tak imponującym wzrostem swojej wartości.

4 miesiące i rajd o 400% swojej wartości

Od momentu, kiedy w połowie marca ze względu na epidemię koronawirusa do czynienia mieliśmy z tak zwanym czarnym czwartkiem, cały rynek kryptowalut prężnie odbudowuje swoją pozycję, co jest mocno zauważalne również w przypadku Chainlink. Praktycznie 3 miesięczny rajd wszystkich aktywów zakończył się około miesiąca temu i od tego czasu do czynienia mamy z konsolidacją. Zupełnie inaczej jednak sytuacja wygląda właśnie na Chainlink, który odporny na pęd tłumu pnie się wciąż w górę. Ewenement kryptowaluty można potwierdzić, spoglądając chociażby na wczorajszy dzień, gdzie Chainlink wzrósł w ciągu jednego dnia aż o 20%. Na przestrzeni całego tygodnia wzrost ten można identyfikować już na poziomie aż 60%. Jeżeli weźmiemy natomiast pod uwagę wzrost ceny od dnia 13 marca, które może być uznane za minima, wzrost Chainlink to bagatela, 415%. Tak dynamiczne wzrosty sprawiają, iż waluta notuje rekord swojej wartości, która obecnie wyceniana jest na 8.33. Drugą, równie ważną kwestią, o której warto wspomnieć. jest fakt, iż kapitalizacja kryptowaluty to obecnie 2.7 miliardów dolarów, co plasuje ją wśród największych na świecie kryptowalut na rynku.

Jakie jest źródło tak dynamicznych wzrostów Chainlink?

Jedna z teorii mówi o tym, że Chainlink, ze względu na szerokie wykorzystanie w zdecentralizowanych finansach ciągle zyskuje na swojej wartości. Duże zapotrzebowanie na Chainlink w przestrzeni DeFi to najpewniejszy powód marszu w górę. Potwierdzeniem tej tezy jest fakt, iż całe środowisko DeFi wzrosło pięciokrotnie na przestrzeni ostatnich miesięcy pod względem kapitalizacji rynkowej, a jak powszechnie wiadomo. to właśnie Chainlink jest podstawą całego DeFi.

Innym pomysłem na tak dynamiczny wzrost jest partnerstwo, które nie tak dawno Chainlink zawiązało z projektem BSN, będący chińskim blockchainem. Jest to duży krok na przód i wiele osób zdecydowało się na kupienie tej waluty. Tak duży wzrost waluty daje możliwość zarabiania poprzez stakowanie tokenów, a to oczywiście zwiększa popyt na kryptowalutę.

Jaka przyszłość czeka Chainlink?

Wielu analityków zastanawia się, w jaki sposób na przestrzeni następnych tygodni będzie zachowywać się Chainlink. Zgodnie jednak ze zdaniem ekspertów, dynamika wzrostów Chainlink może sugerować, iż po ustanowieniu kolejnych maksimów, nic nie stoi na przeszkodzie, by w długim terminie powziąć drogę do psychologicznej bariery 10 USD. Poprzez długi termin mamy na myśli następne kilkanaście miesięcy, jednak niektórzy analitycy twierdzą, że taki stan rzeczy może mieć miejsce nawet jeszcze w tym roku. W związku z tym warto na bieżąco obserwować i analizować sytuację Chainlink. Jej nieprawdopodobny wzrost daje duży potencjał do zarobku a może w przyszłości stanie się jedną z najważniejszych kryptowalut na rynku?

16 lipca, 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *