Cena Bitcoina wynosi ponad 35 tysięcy złotych – Kwiecień

Cena Bitcoina rośnie i aktualnie wynosi ponad 35 tysięcy złotych. To ważna informacja dla wielu polskich inwestorów, którzy są zainteresowani inwestowaniem w rozwijający się rynek kryptowalut. W obecnych czasach coraz większe grono osób przechodzi na waluty cyfrowe, ponieważ są one łatwo dostępne, a ponadto nie stwarzają żadnego zagrożenia. Można nimi komfortowo obracać, a przy okazji pozwolić sobie na niemały zysk, jeśli ktoś ma pojęcie na temat inwestowania i doświadczenie w tym zakresie.

Najwyższa wartość od lutego

Aktualna wartość Bitcoina jest zdecydowanie najwyższa, aż od czasów lutego 2020 roku. Nieprzerwany rajd wzrostowy nie dziwi ekspertów, a to wszystko za sprawą zbliżającego się halvingu. Dokładna wartość Bitcoina wynosi obecnie 35 589 złotych, co przekłada się na 8400 dolarów. Bitcoin jest jedną z najbardziej rozpoznawanych walut cyfrowych na całym świecie, nie tylko w Polsce i od dłuższego czasu dystansuje swoją konkurencję.

Wartości te cały czas mogą rosnąć, nawet przez kilka najbliższych tygodni, albo i miesięcy. Największy wpływ na wartość wzrostową mają regularne obniżki nagród za wydobywanie nowych bloków BTC. W przypadku górników wartość ta kilkanaście dni temu wynosiła 12,5 BTC, jednak w najbliższym czasie spadnie do 6,25 BTC. To spora obniżka, która wpływa na wzrost wartości kryptowaluty. – Bitcoin ERA – Opinie 2020

Możliwe nowe maksima

Eksperci w Polsce oraz za granicą przewidują, że pod koniec roku 2020 Bitcoin osiągnie swoje historyczne maksima, więc warto wypatrywać tych czasów zwłaszcza, że niedługo nadejdą. Będzie można wtedy sprawdzić czy eksperckie prognozy znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, czy też jednak było to zaledwie wróżenie z fusów. Wiele jednak wskazuje na to, że takie założenia będą prawdziwe.

Wartość Bitcoina będzie rosła jeszcze przez długi czas chyba, że zdarzy się coś nieoczekiwanego. Najstarsza kryptowaluta na rynku cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród doświadczonych inwestorów, jak i tych, którzy dopiero co wchodzą na rynek i go testują. Warto wspomnieć również o panującej pandemii koronawirusa COVID-19, która wpływa na zmniejszenie ryzyka inwestowania w BTC wśród osób, które do tej pory długo się nad tym zastanawiały.

Możliwe podejście do wartości 40 tysięcy złotych

Istnieje duża szansa, iż w kilku najbliższych miesiącach Bitcoin osiągnie wartość 40 tysięcy złotych. Co prawda nie wszyscy podzielają ten entuzjazm, jednak istnieją spore przesłanki, które mówią o tym, iż jest to jak najbardziej realne. Kurs Bitcoina w ostatnim czasie rósł nawet o 7 procent i jeśli wszystko to będzie tak dalej funkcjonowało, pułap 40 tysięcy złotych z pewnością zostanie osiągnięty.

Ostateczne rozstrzygnięcia w tej kategorii dopiero przed inwestorami oraz górnikami, niecierpliwie oczekują na nie również przedstawiciele giełd kryptowalut i eksperci rynkowi. Trudno jest oszacować, jaką maksymalną wartość osiągnie Bitcoin do końca roku 2020, ale wystarczy śledzić bieżące zestawienia, aby poszerzyć swoją wiedzę i zawsze być na czasie.

29 kwietnia, 2020

Wiktor Antonowicz

Wiktor Antonowicz CEO projektu CoinForum.pl od 4 lat związany z branżą kryptowalut. W tym roku postanowiliśmy wraz ze znajomymi z branży uruchomić forum o kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *