Cardano - opis

Obrazek
Awatar użytkownika
Ghost
Człowiek
Posty: 31
Rejestracja: 11 cze 2018, 9:52
Reputacja: 0

Cardano - opis

Post autor: Ghost » 09 lip 2018, 14:52

Cardano to rozproszona platforma obliczeniowa, która udostępnia blockchain dla kryptowaluty Ada. Daedalus to obecnie jedyny (programowy) portfel kryptowalutowy, który przechowuje Ada i umożliwia przelewy na inne adresy portfeli.

Została stworzona przez firmę developerską Blockchain Input Output Hong Kong (IOHK) i kierowana przez Charlesa Hoskinsona, byłego współzałożyciela BitShares, Ethereum i Ethereum Classic, i ma na celu prowadzenie inteligentnych kontraktów, zdecentralizowanych aplikacji, łańcuchów bocznych, obliczeń wielostronnych, i metadanych.

Monety są wydobywane, a decyzje podejmowane są za pomocą algorytmu sprawdzania stawek o nazwie Ouroboros, zamiast systemu PoW; konsensus jest generowany przez głos posiadacza monety. W tym protokole liderzy generują nowe bloki w łańcuchu bloków i weryfikują transakcje. Każdy, kto trzyma monetę Ada, może zostać liderem. Ten mechanizm sprawia, że ​​nie jest konieczne wymuszanie hash kodu metodą brute force. W ten sposób oszczędza się znaczną część energii wymaganej przez systemy oparte na pracy i pozwala na efektywne zasobowo i ekonomiczne tworzenie bloków.

Baylis22
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2019, 9:15
Reputacja: 0

Re: Cardano - opis

Post autor: Baylis22 » 18 lut 2019, 10:13

Bardzo ciekawe informacje. Nie wiedziałem, że to na tym polega.
____
online chwilówki

ODPOWIEDZ