Burst - opis

Obrazek
Awatar użytkownika
Ghost
Człowiek
Posty: 31
Rejestracja: 11 cze 2018, 9:52
Reputacja: 0

Burst - opis

Post autor: Ghost » 12 cze 2018, 13:19

Burst to cyfrowy system kryptowalutowy i płatniczy oparty na technologii Blockchain. Burst został wprowadzony na forum bitcointalk.org 10 sierpnia 2014 r. jako kryptowaluta oparta na technologii Nxt. Burstcoiny są wydobywane za pomocą algorytmu o nazwie proof-of-capacity (PoC), w którym górnicy używają pamięci komputerowej zamiast bardziej powszechnej, kosztownej metody Proof of Work (PoW), która obejmuje stałe operacje obliczeniowe.

Zapotrzebowanie na energię dla miningu Burstcoin jest minimalne w porównaniu do większości innych kryptowalut, dzięki czemu Burstcoin jest jednym z najbardziej wydajnych w dziedzinie kryptowalut opartych na PoC. Platforma blockchain Nxt pozwala na elastyczność programistyczną, zapewniając deweloperom swobodę tworzenia własnych aplikacji. W tym sensie Burstcoin można uznać za projekt aplikacji kryptograficznej nowej generacji (często nazywany "krypto-walutą 2.0") w przeciwieństwie do kryptowalut pierwszej generacji, takich jak Bitcoin.

Tokeny kryptograficzne o nazwie Burst są dość rozproszone. Nie było ICO, żadnych wcześniejszych przydziałów dla wczesnych użytkowników i żadnych zrzutów do żadnych promocji kryptowaluty podczas uruchamiania. Blockchain Burstcoina działa z czasem blokowania 4 minut, rozmiar nagrody blokowej zmniejsza się o stałą stawkę 5 procent każdego miesiąca, i zawiera ograniczoną podaż żetonów 2 158 882 800 żetonów kryptografii. Sieć oferuje dedykowany portfel cyfrowy o nazwie Burst Wallet.

ODPOWIEDZ